Kidawa-Błońska: #SilniRazem to nie mój hasztag. Wcześniej na Twitterze sama go używała

Chciałam poprosić przedstawicieli PiS, żeby na moim billboardzie, który wszyscy znają, nie umieszczali hasztagu #Silnirazem, bo tego hasztagu na moim bilboardzie nie ma. To nie jest mój hasztag – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska. Jeszcze dwa dni temu była marszałek Sejmu sama używała go na Twitterze.

KO przejmuje #SilniRazem – hejterskie hasło w mediach społecznościowych

„Urządzić z grupy agresywnych i często wulgarnych osób twarz ostatniej prostej kampanii; przecież to wygląda jak sabotaż” – dziwi się dziennikarz...

zobacz więcej

Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję „Silni razem”. Specjalny bus i infolinia będą zachęcały do wspierania kampanii opozycji. Politycy KO na konferencji apelowali, aby zgłaszać się do nich i wspólnie działać w kampanii.

#SilniRazem to hasztag, którego w opisach i podpisach kont używają użytkownicy Twittera popierający opozycję. Dotychczas posługiwali się nim w dużej mierze jedynie internetowi hejterzy, atakując sympatyków i polityków Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich dniach również politycy Koalicji Obywatelskiej i oficjalne konta ugrupowania dodają to hasło do swoich wpisów.

Politycy PiS, w tym szef kancelarii premiera Michał Dworczyk i zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel, zaapelowali do kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, aby „odcięła się” od akcji KO. Zdaniem polityków PiS jest to haniebna akcja i przykład „hejtu w internecie”.

– Ja przede wszystkim chciałam poprosić przedstawicieli PiS, żeby na moim billboardzie, który wszyscy znają, nie umieszczali hasztagu #Silnirazem, bo tego hasztagu na moim billboardzie nie ma, a na konferencji na ul. Nowogrodzkiej tak został zaproponowany mój billboard, więc bardzo bym prosiła nie zmieniać treści i wyglądu mojego billboardu – powiedziała.

PiS apeluje do Kidawy-Błońskiej, aby „odcięła się” od akcji KO „Silni razem”

Politycy PiS, w tym szef kancelarii premiera Michał Dworczyk i zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel zaapelowali w poniedziałek do kandydatki...

zobacz więcej

Zwróciła się również do wszystkich, którzy piszą, chcą pomóc w kampanii i używają hasztagu, „żeby uważali na słowa”. – Ja apeluję do wszystkich, uważajmy co piszemy, jak mówimy, nie rańmy nikogo, a co najważniejsze, nie oszukujmy, mówmy prawdę – stwierdziła.

Jedna z reporterek poinformowała byłą marszałek Sejmu, że niedawno przedstawiciele PiS apelowali, żeby odcięła się ona od tego hasztagu.

– A ja się odcinam od tego, że na moim billboardzie PiS celowo umieszcza hasztag, który tam nie był umieszczany i wmawia ludziom, że to jest mój hasztag – powiedziała.

Tymczasem jeszcze dwa dni temu Małgorzata Kidawa-Błońska sama używała na Twitterze #Silnirazem.

źródło:
Zobacz więcej