RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Ukradł dwa batony. Spowodował straty na blisko 10 tys. euro

Włoska policja zatrzymała mężczyznę, który ukradł dwa batony i zniszczył podwieszany sufit w supermarkecie (fot. REUTERS/Max Rossi)

Ochroniarz jednego z supermarketów w Turynie nakrył 23-letniego mieszkańca Wybrzeża Kości Słoniowej na kradzieży dwóch batonów – poinformowała włoska policja. Mężczyzna – jeszcze przed przyjazdem policji – usiłował uciec przez podwieszany sufit. Jednak konstrukcja zawaliła się pod jego ciężarem. Naprawa powstałych szkód wyniesie prawie 10 tys. euro.

Połakomił się na słodycze, teraz może posiedzieć. Nawet 10 lat

Nawet 10 lat więzienia może grozić mieszkańcowi Wrocławia, który chciał ukraść batoniki o wartości ok. 4 zł w jednym z osiedlowych sklepów na...

zobacz więcej

Młody mężczyzna z Wybrzeża Kości Słoniowej rozerwał opakowanie z muffinami i dwa z nich włożył sobie do kieszeni, jak napisała policja w komunikacie. Skierował się on ku wyjściu bez zakupów, ale został zatrzymany przez ochroniarza, który zauważył kradzież. Ten nakazał podejrzanemu udać się za nim w odosobnione miejsce.

Złodziej batonów próbując uciec, szybko odsunął płytę podwieszanego sufitu i wszedł w wąską przestrzeń pod dachem. Jednak konstrukcja nie wytrzymała jego ciężaru i zerwała się wraz z instalacjami – elektrycznymi i monitoringu.

23-latek spadł na podłogę. Został pokryty kawałkami gruzu i raniony odłamkami szkła oświetlenia. Od razu trafił do szpitala.

Mężczyzna został aresztowany za kradzież kwalifikowaną. Był on już wcześniej znany policji.

źródło:
Zobacz więcej