Pływak z RPA pokonał rekordowy dystans w oceanie

Cameron Bellamy pobił obecny rekord o ponad 25 kilometrów (fot. Shutterstock/Juanan Barros Moreno, zdjęcie ilustracyjne)

Pochodzący z RPA Cameron Bellamy przepłynął najdłuższy w historii dystans w oceanie. Pokonał 151, 7 km z Barbadosu do Saint Lucii w ciągu 56 godzin i 36 minut. Poprzedni rekord należał do Australijki Chloe McCardel - 124,4 km.

Zmarł piłkarski trener rekordzista. Prowadził 18 reprezentacji

W wieku 93 lat zmarł niemiecki trener rekordzista Rudi Gutendorf – poinformowały miejscowe media. Prowadził aż 55 drużyn, w tym 18 reprezentacji...

zobacz więcej

37-letni Bellamy wyruszył z St Peters Bay na Barbadosie w sobotę o godz. 8.20, a do Vieux Fort dopłynął tuż przed godz. 17.00 w niedzielę. Co 30 minut robił przerwę na uzupełnienie płynów, a co godzinę spożywał posiłek.

Na miejscu powitał go m.in. premier Saint Lucii Alle Chastanet.

Lokalne media poinformowały, że sportowiec od razu trafił pod opiekę lekarzy, gdzie musiał przejść obowiązkowe badania, ale był w dobrym nastroju.

To nie pierwszy tego typu wyczyn Bellamy'ego. Wcześniej przepłynął łódką Ocean Indyjski i pokonał wpław kanał La Manche. Chciał też przepłynąć z Kuby na Florydę, ale amerykańskie władze nie chciały się zgodzić na rejs ubezpieczającej go łodzi.

źródło:

Zobacz więcej