RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

TVP1 nowym liderem oglądalności wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej. TVP2 wyprzedziła TVN

Wirtualne Media informują, że „w sierpniu 2019 roku wśród widzów oglądających tylko naziemną telewizję cyfrową najpopularniejszym kanałem była TVP1” (fot. Shutterstock/Concept Photo)

TVP1 wyprzedziło Polsat i zostało w sierpniu nowym liderem oglądalności wśród widzów naziemnej telewizji cyfrowej – informują Wirtualne Media. Podium uzupełniła TVP2, która wyprzedziła TVN i awansowała z czwartej lokaty na trzecią. Na piątym miejscu znalazło się TVP Info ze wzrostem wynoszącym 5,39 proc.

TVP oczaruje widzów tej jesieni. Zaprezentowano nową ramówkę

„Czar par”, „The Voice of Poland”, „Rolnik szuka żony” i nowe programy kulinarne: „Najgorszy kucharz”, „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?” i...

zobacz więcej

Wirtualne Media informują, że „w sierpniu 2019 roku wśród widzów oglądających tylko naziemną telewizję cyfrową najpopularniejszym kanałem była TVP1, która awansowała z miejsca drugiego – wynika z danych Nielsce Audience Measurement”. Jak czytamy, „średni udział tej stacji w porównaniu do sierpnia 2018 roku zwiększył się o 27,72 proc. i wyniósł 13,13 proc”.

Pozycję lidera stracił Polsat, który spadł na drugie miejsce. Zanotował on spadek o 9,45 proc., a jego udział oscyluje na poziomie 12,07 proc.

Na najniższy stopień podium awansowało TVP2, które wyprzedziło TVN. „Średni wynik w analizowanym okresie zwiększył się o 7,74 proc. i wyniósł 8,63 proc” – czytamy.

TVN zaliczyło spadek o 17,64 proc., a jego udział wyniósł 7,61 proc.

Czołową piątkę zamyka TVP Info, którego „średni udział w zeszłym miesiącu wyniósł 6,84 proc”. Jest to wzrost wynoszący 5,39 proc.

Jak informują Wirtualne Media, najwięcej zyskał kanał Zoom TV, który awansował z 26. na 24. lokatę. „Jego wynik zwiększył się o 44 proc”.

źródło:
Zobacz więcej