Wymachując tęczową flagą zakłócili mszę w katedrze. Ze świątyni wyprowadzili ich wierni

Podejrzanym grozi do 2 lat pozbawienia wolności (fot. Shutterstock/fotolupa)

Cztery osoby zakłóciły mszę św. w świdnickiej katedrze. W niedzielę weszły do świątyni, wykrzykując hasła i wymachując tęczową flagą, co przerwali im po chwili zgromadzeni na nabożeństwie wierni. Jedna z osób – w stosunku do której pojawiają się wątpliwości co do jej stanu psychicznego – usłyszała już zarzut – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info prok. rejonowy Marek Rusin. Jak dodał, trzy pozostałe osoby wkrótce mają usłyszeć zarzuty – prawdopodobnie były pod wpływem alkoholu.

Prof. Nalaskowski: LGBT to nie jest ideologia, to doktryna wojenna

Istnieje doktryna LGBT – to nie jest żadna ideologia; LGBT to doktryna wojenna, to wojna toczona przeciwko chrześcijaństwu – ocenił w programie...

zobacz więcej

Z ustaleń prokuratury i zeznać świadków wynika, że podejrzani zakłócali mszę św. wznosząc okrzyki „Bóg, Honor, Ojczyzna” i wymachując tęczową flagą.

– Zatrzymana 26-letnia kobieta została po przesłuchaniu zwolniona z aresztu i z wolnej stopy usłyszała zarzut, że wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami złośliwie przeszkadzała publicznemu wykonywaniu aktu religijnego Kościoła – przekazał prok. Rusin.

Jak dodał, podejrzana nie odniosła się do postawionych zarzutów. Opinię o jej poczytalności psychicznej mają wydać powołani biegli lekarze psychiatrii.

W areszcie przebywają trzy pozostałe osoby – 24-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 41 i 49 lat. Podejrzany wydmuchał 2,4 promila alkoholu. Zatrzymane kobiety nie były w stanie wydmuchać wystarczającej do badania ilości powietrza, ale prawdopodobnie także były pod wpływem alkoholu – została od nich pobrana krew do badania.

Podejrzanym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej