RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

B. szef wywiadu Niemiec: Merkel sprowadziła powszechne zagrożenie. 300 tys. niezidentyfikowanych imigrantów

Merkel w ten sposób wzmocniła nacjonalistów i utrudniła sobie relacje z partnerami zagranicznymi – uważa Hanning (fot. PAP/EPA/Michael Kappeler)

August Hanning, były szef niemieckiego wywiadu oświadczył, że kanclerz Angela Merkel zezwalając na niekontrolowaną imigrację naraziła na szwank bezpieczeństwo RFN i innych krajów Unii Europejskiej.

Antysemickie ataki w Niemczech. „Słowo »Żyd« znów używane jako obelga”

Po ostatnim ataku na rabina w Berlinie tabloid „Bild” domaga się zaostrzenia kar dla sprawców antysemickich przestępstw. Zauważa też, że największy...

zobacz więcej

– Mamy kryminalistów, osoby podejrzane o terroryzm i osoby używające wielu tożsamości. Ci, którzy doprowadzili do zamachów w Berlinie mieli po dwanaście tożsamości. Choć dziś sytuacja się poprawiła, wciąż nie możemy być pewni tożsamości 300 tys. przebywających w Niemczech osób. To powszechne zagrożenie – ocenił Hanning podczas krótkiej wizyty w Wielkiej Brytanii.

Były szef BND w latach 1998 – 2005 i wiceminister spraw wewnętrznych RFN przez cztery kolejne lata skrytykował także fakt, że sama Merkel składa w tej sprawie sprzeczne deklaracje. Raz mówi, że nie popełniła błędu, innym razem, że nigdy więcej do czegoś takiego nie można dopuścić.

Podkreślił, że otwarcie drzwi dla niekontrolowanej imigracji zaowocowało wzrostem poparcia dla nacjonalistycznej Alternatywy dla Niemiec, która w innym przypadku nie zdobyłaby aż tylu zwolenników. Z kolei samej Merkel utrudniło budowanie „dobrych relacji osobistych z zagranicznymi przywódcami”.

Izraelski portal jpost.com, który pisze o wizycie Hanninga w Wielkiej Brytanii, zwraca uwagę na fakt, że rząd Merkel odrzuca postulaty zgłaszane przez stutysięczną społeczność żydowską w Niemczech i przez administrację amerykańską w sprawie delegalizacji Hezbollahu.

Niemcy zdelegalizowały jedynie tzw. wojskowe skrzydło Hezbollahu. Zdaniem jpost.com od połowy 2015 r. (kiedy Merkel otworzyła granice) zwiększył się napływ szyickich bojowników do Niemiec . Tylko w ciągu roku od 2017 do 2018 r. – i to według danych niemieckiego wywiadu – liczba bojowników Hezbollahu w RFN wzrosła z 900 do 1050.

Portal w tym kontekście przypomina również o „narastającej” w Niemczech „nienawiści wobez Żydów”.

źródło:
Zobacz więcej