RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kłopoty British Airways. Linie odwołały loty na cały dzień, w tym połączenia z Polską

Przewoźnik radzi pasażerom, którzy wykupili odwołane loty, by w ogóle nie pojawiali się na lotnisku (fot. PAP/EPA/Will Oliver)
Przewoźnik radzi pasażerom, którzy wykupili odwołane loty, by w ogóle nie pojawiali się na lotnisku (fot. PAP/EPA/Will Oliver)

Linie British Airways poinformowały, że skasowały wszystkie swoje rejsy planowane na 27 września, czyli kolejny, trzeci dzień strajku pilotów przewoźnika. Dotyczy to również lotów z i do Polski.

Ranking AirHelp: LOT przed British Airways i Lufthansą

Polskie Linie Lotnicze LOT wyprzedziły między innymi British Airways, Lufthanse, El Al i Aerofłot w rankingu firmy AirHelp. W rankingu wzięto pod...

zobacz więcej

27 września nie odbędzie się żaden z 860 rejsów British Airways, w tym loty z i do Warszawy oraz Krakowa:

BA846 Londyn-Heathrow – Warszawa, godz. 7:35;
BA847 Warszawa – Londyn-Heathrow, godz. 11:50;
BA850 Londyn-Heathrow – Warszawa, godz. 14:05;
BA851 Warszawa – Londyn-Heathrow, godz. 18:25;
BA872 Londyn-Heathrow – Kraków, godz. 16:45;
BA873 Kraków – Londyn-Heathrow, godz. 20:25.

BA radzi pasażerom, którzy wykupili bilety na odwołane loty, w ogóle nie pojawiali się na lotnisku, a zmiany lub zwrotu rezerwacji dokonywali online na stronie ba.com w zakładce „Zarządzaj moją rezerwacją” (Menage my booking). Z przewoźnikiem można także kontaktować się telefonicznie lub osobiście w biurach przewoźnika.

Strajk organizują związkowcy z brytyjskiego stowarzyszenia pilotów liniowych BALPA (British Airline Pilots Association). Żądają podwyżek wynagrodzeń. W sierpniu przedstawili propozycje, które rozwiązałyby spór z British Airways bez strajku. Jednak władze BA nie zaakceptowały żadnej z nich. Związkowy przeprowadzili więc akcję strajkową w dniach 9 i 10 września, co spowodowało odwołanie 1,7 tys. rejsów i zapowiedzieli kolejną, pod koniec miesiąca.

Strajk może kosztować władze British Airways więcej, niż ewentualne podwyżki dla pilotów. Wyceniono je na 5 mln funtów, a dzień strajku to około 40 mln funtów strat.

źródło:
Zobacz więcej