RAPORT

Prorosyjska era Tuska

22-letnia Ula potrzebuje pieniędzy na walkę z rakiem. Pomóc może każdy z nas

„Rak będzie epizodem” – tak postanowiła 22-letnia Ula Tokarska. Dziewczyna walczy z nowotworem odpornym na wszystkie dotychczasowe sposoby leczenia. Ula wierzy, że wkrótce wróci na wymarzone studia, będzie mogła realizować swoje pasje. W walce pomagają jej rodzina, przyjaciele, mieszkańcy rodzinnej miejscowości, ale pomóc może każdy z nas.

„Dziewczyna z domieszką choroby”. Ula ma chłoniaka, prosi o pomoc

21-letnia Urszula Tokarska walczy z chłoniakiem śródpiersia. Po niemal rocznym leczeniu chirurdzy w Polsce nie są już w stanie pomóc. Jedyną szansą...

zobacz więcej

– Śpiew sprawia, że oddzielam się chociaż na chwilę taką grubą ścianą od codziennych spraw, trosk. Skupiam się na tym, co jest tu i teraz, a nei rozmyślam nad przyszłością, nie martwię się o to – mówi.

Najpierw pojawił się kaszel. Zupełnie niewinny, ale rozwijał się w szybkim tempie. Zupełnie uniemożliwiał nawet niewielki wysiłek fizyczny. Ula musiała zrezygnować z wymarzonych studiów – Krytyki artystycznej – i poddać się badaniom i leczeniu. Potem było już coraz gorzej. Okropne duszności, rozpierający ból w klatce piersiowej i w plecach.

– Kiedy usłyszałam o diagnozie, miałam wrażenie jakby to był zły sen, z którego niebawem się przebudzę i czułam to tak, jakbym obserwowała całą sytuację z punktu osoby trzeciej, tak jakby to nie dotyczyło mnie – mówi Ula.

Guz w śródpiersiu miał aż 15 centymetrów średnicy, do tego naciek chłoniakowy na trzustce. Dziewczyna przeszła biopsję szpiku i kości, punkcję lędźwiową i badanie PET, a w końcu chemioterapię. Nic nie pomogło.

– Postanowiła walczyć. Po prostu postanowiła być silna – mówi Janusz Tokarski, ojciec Uli.

Ula postanowiła, że rak będzie epizodem – wygra i pokona go. – To sytuacja przejściowa. Lekcja, która dała mi wiele. Dała mi szansę na poznanie wielu wartościowych ludzi – mówi dziewczyna.

Pojawiła się też szansa – nowoczesna immunoterapia. Cena to w tym przypadku 2 miliony zł. W zbiórkę pieniędzy angażują się nie tylko krewni i znajomi Uli, ale i społeczność Sokołowa – miejscowości, w której mieszka Ula. Pieniądze zbierają wolontariusze w sklepach, szkołach, na ulicach. Zbiórka ciągle trwa, a czas goni. Immunoterapia musi rozpocząć się najpóźniej w listopadzie.

Pomóc Uli można na stronie: www.siepomaga.pl/ula-tokarska

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej