Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Bajki pilotów. Nagrania z myśliwców F-16 trafią do sieci

Piloci F-16 odczytali bajki „Wilk i człowiek” oraz „Tchórzliwy diabeł” (fot. Wiki/Konflikty.pl)

Nie tylko bronią i strzegą, ale i upowszechniają czytelnictwo. Piloci F-16 z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach w kabinach swoich samolotów nagrali bajki dla dzieci, które niebawem znajdą się w internecie.

Po modernizacji lotnisko bazy F-16 w Łasku jednym z najnowocześniejszych w Europie

– Lotnisko w Łasku jest po modernizacji jednym z najnowocześniejszych lotnisk wojskowych w Europie, gotowym przyjmować najcięższe statki powietrzne...

zobacz więcej

Nagrania ruszyły na początku tygodnia. W bazie w poznańskich Krzesinach zjawili się organizatorzy przedsięwzięcia z mobilnym studiem nagraniowym, za kabiny nagraniowe posłużyły kabiny samolotów F-16.

Jako lektorzy zadebiutowali dwaj wojskowi piloci, którzy odczytali „cywilne”, ludowe bajki: „Wilk i człowiek” oraz „Tchórzliwy diabeł”. Nagrania będą wkrótce dostępne na bezpłatnym kanale „Nasze czytanie” na platformie YouTube.

Piloci, którzy wzięli udział w nagraniu przyznali później, że była to niełatwa i wymagająca operacja. – Czytanie najmłodszym to prawdziwe wyzwanie, bo dzieci to czujni i wymagający odbiorcy. Cieszy mnie jednak to, że mogłem się z nim zmierzyć – przyznał jeden z pilotów już po sesji nagraniowej.

– W moim fachu odrywanie się od ziemi to chleb powszedni, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłem choć na moment oderwać się od codziennej pracy i dać szansę pobujania w obłokach dzieciakom – choćby za pomocą bajek – dodał.

Całe przedsięwzięcie realizowane jest przez Fundację Słowo i Kropka oraz stronę NaszeCzytanie.pl. Agencja Mienia Wojskowego, która była współorganizatorem sesji nagraniowej już zapowiedziała realizację kolejnych nagrań – tym razem wezmą w nich udział spadochroniarze i czołgiści

– Zaangażowaliśmy się w działania fundacji, ponieważ doceniamy znaczenie czytelnictwa. W ten sposób nie tylko zachęcamy najmłodszych do czytania i rozwoju swoich zdolności, ale też budujemy pozytywny wizerunek Sił Zbrojnych RP i pokazujemy postawy godne naśladowania - powiedział dyrektor Oddziału Regionalnego AMW w Poznaniu Krzysztof Dembiński.

Fundacja Słowo i Kropka dba o kulturę słowa oraz promuje język polski. W swoich działaniach zajmuje się propagowaniem czytelnictwa poprzez nagrywanie audiobooków z udziałem znanych postaci. Podczas realizacji swoich projektów współpracowała m.in. z aktorem Janem Peszkiem, artystą kabaretowym Zenonem Laskowikiem i lektorem filmowym i telewizyjnym Tomaszem Knapikiem.

źródło:

Zobacz więcej