RAPORT

Kampania 2020

Kaczyński: Mamy sukcesy w walce o polską godność

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość chce podtrzymania tradycji, która jest fundamentem Polski i cywilizacji europejskiej. Jak podkreślił podczas konwencji wyborczej we Wrocławiu, cywilizacja europejska opiera się na rodzinie. Wskazał, że rząd PiS zrealizował wszystkie swoje obietnice wyborcze i wzmocnił poziom bezpieczeństwa Polaków.

Prezes PiS: Nie będzie małżeństw homoseksualnych ani adopcji dzieci przez takie pary

– Nie będzie małżeństw homoseksualnych, a tym bardziej nie będzie adopcji dzieci. Natomiast będzie w Polsce wolność, wolność we wszystkich...

zobacz więcej

Politycy PiS odwiedzają dziś Dolny Śląsk. Po konwencji we Wrocławiu, kolejne spotkania zaplanowano w Legnicy i Szczawnie-Zdroju.

– Mamy sukcesy w walce o polską godność, czego dowodem są np. tegoroczne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej pierwszego września – mówił na konwencji we Wrocławiu Jarosław Kaczyński.

– Powiedzieliśmy, że będziemy dbali o polską godność, będziemy się przeciwstawiali dyfamowaniu Polaków, i tu wewnątrz, i w skali międzynarodowej. I nie tylko żeśmy to uczynili, nie tylko podjęliśmy odpowiednią politykę, ale także uzyskaliśmy sukcesy. Pierwszy września tego roku był tych sukcesów doskonałym przykładem – mówił szef PiS.

Dodał, że osiągnięto także inne sukcesy, wskazując deklarację polsko-izraelską. – Takich dokumentów nikt przedtem nie był w stanie stworzyć i uzyskać zgody obydwu stron. To dokument przełomowy, choć może dzisiaj w Polsce niedoceniany. Tam jest mowa nie tylko o antysemityzmie, ale także o antypolonizmie – podkreślił.

Kontynuując wątek spełnionych obietnic Kaczyński wskazywał, że PiS zapowiadał, że będzie dbało o bezpieczeństwo Polaków w wymiarze militarnym. – Wzmocniliśmy nasze siły zbrojne i wzmacniamy je nadal – podkreślił. – Przede wszystkim umocniliśmy nasze sojusze i wprowadziliśmy wojska Paktu Północnoatlantyckiego na nasze ziemie, w tym wojska amerykańskie. To jest naprawdę jakościowa zmiana, to jest doprowadzenie do tego, że Polska stała się naprawdę równoprawnym członkiem Sojuszu, a nie członkiem drugiej kategorii – mówił szef PiS.

PiS zyskuje w sondażu, Kidawa-Błońska nie pomogła KO

Wysunięcie kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera nie pomogło Koalicji Obywatelskiej – wynika z sondażu Social Changes na zlecenie...

zobacz więcej

Rozwój w różnych wymiarach

Kaczyński powiedział, że PiS zadbało także o bezpieczeństwo w wymiarze gospodarczym, a przede wszystkim energetycznym doprowadzając do tego, że zależność Polski „od dostaw węglowodorów ze Wschodu bardzo spadła, a za chwilę w ogóle już jej nie będzie”. – Będziemy mogli sobie dawać radę nawet jeśli tych dostaw w ogóle by nie było – dodał.

Zaznaczył jednocześnie, że nie oznacza to, że „chcemy z nich rezygnować”. – One mogą się nam opłacać, ale to już nie będzie na tej zasadzie, którą znam z własnego doświadczenia jako premier, że w trakcie bardzo mroźnej zimy nam się nagle mówi, że „albo wysoka cena, albo wyłączenie gazu”, bo tak to było. Dzisiaj tak już nie będzie. To jest podniesienie naszego poziomu bezpieczeństwa a także ochrona naszych interesów gospodarczych – deklarował.

Kaczyński przypomniał, że PiS zapowiadało politykę rozwoju w różnych wymiarach. – Tych wielkich przedsięwzięć, ale też tych przedsięwzięć mniejszych, skierowanych do małych i średnich przedsiębiorców – mówił. Dodał, że w tym zakresie przeprowadzono bardzo wiele posunięć. Wskazywał ponadto, że rząd PiS obniżył podatki.

– Czy to szanowni państwo oznacza, że ta droga, którą podjęliśmy już zbliża się do końca? Chciałbym tak powiedzieć, ale nie. Ta droga, która jest przed nami jest jeszcze długa, bo przecież Polakom należy się to, by żyli jak ci ludzie, którzy żyją na zachód od naszych granic, choćby w Niemczech – mówił..

Morawiecki: To my jesteśmy obrońcami konstytucji

To my jesteśmy obrońcami konstytucji, to my bronimy konstytucji i najważniejszych zapisów, które mówią o tym, że obowiązkiem państwa jest dbałość o...

zobacz więcej

„Musimy obronić polską rodzinę”

W swoim przemówieniu prezes PiS przekonywał, że instytucja rodziny jest kwestionowana „w ramach pewnej akcji socjotechnicznej prowadzonej w całej kraju”. – Kwestionowane są zarówno te elementy dotyczące samej rodziny, twierdzi się, ze jest ona instytucją opresji, w szczególności w stosunku do kobiet i dzieci, kwestionowany nawet jest naturalny i oczywisty z punktu widzenia biologicznego podział (...) między dwoma płciami, między kobietami a mężczyznami – mówił.

– Nie możemy pozwolić na to, by ta specyficznego rodzaju ideologia opanowała także Polskę – chociaż próbuje – podkreślił prezes PiS. – Musimy obronić polską rodzinę przed biedą, niedostatkiem, niemożliwością uzyskiwania równych szans, ale musimy ją obronić także przed tą groźną, ideologiczną ofensywą. Ofensywą, którą podejmują także nasi polityczni przeciwnicy, jedni wprost, drudzy na zasadzie „raz tak, raz tak” (...), a trzeci przebrali się w owczą skórę, chociaż jeszcze niedawno ich zęby kłapały podczas różnego rodzaju spotkań i maszerowali pod tym sztandarem tęczowym – mówił prezes PiS.

Jak podkreślał, nasza cywilizacja - która okazała się "najbardziej życzliwa człowiekowi ze wszystkich cywilizacji świata", przynosząc rozwój w wielu dziedzinach - "musi być broniona". "A ona opierała się także na rodzinie (...) Ta cywilizacja jest oparta i musi być dalej oparta o rodzinę" - podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS ocenił przy tym, że „czasem jest tak, że jeden kraj potrafi obronić to, czego inne obronić nie potrafią”. – Są takie przykłady w historii – dodał. – Nawet gdyby w każdym innym miejscu, w każdy innym kraju ta kultura, którą kwestionujemy, zwyciężyła, w Polsce ona zwyciężyć nie może – powiedział prezes PiS.

źródło:
Zobacz więcej