RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

PiS zyskuje w sondażu, Kidawa-Błońska nie pomogła KO

Partia Jarosława Kaczyńskiego zyskuje w sondażach (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Wysunięcie kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera nie pomogło Koalicji Obywatelskiej – wynika z sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Największym poparciem niezmiennie cieszy się PiS.

Prezes PiS: Stawką jest to, czy pójdziemy w stronę dobrobytu czy postkomunizmu

Stawką wyborów parlamentarnych jest to, czy Polska pójdzie w kierunku państwa dobrobytu, sprawiedliwości i solidarności, czy też zacznie wracać w...

zobacz więcej

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Solidarna Polska, Polska Razem) zagłosowałoby 45,6 proc. badanych – o 2,1 punktu proc. więcej niż w badaniu wykonanym w ubiegłym tygodniu – informuje portal.

Z sondażu wynika, że KO może liczyć na głosy 26,5 proc. badanych, co oznacza spadek o 2,6 punktu proc. Poparcie dla Lewicy (SLD, Wiosna, Razem) utrzymało się na poziomie 13,9 proc.

Powody do zadowolenia może mieć Koalicja Polska – PSL i Kukiz’15 mają poparcie w wysokości 9,8 proc. Poniżej progu wyborczego znalazła się natomiast Konfederacja (4,2 proc.), choć w poprzednim badaniu mogłaby liczyć na 5 proc. głosów.


źródło:
Zobacz więcej