RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Polska pod Krzyżem”: Ponad 60 tys. wiernych uczestniczyło we wspólnej modlitwie

Zakończyło się spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. We wspólnej modlitwie na lotnisku w Kruszynie we Włocławku uczestniczyło ponad 60 tysięcy osób z całej Polski.

„Tam, gdzie wszystko się zaczęło”. Spotkanie „Polska pod Krzyżem”

50 tys. osób wzięło udział w nocnej drodze krzyżowej na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Uczestnicy akcji „Polska pod Krzyżem” mieli ze sobą tysiące...

zobacz więcej

Biskup Wiesław Mering, ordynariusz włocławski powiedział Polskiemu Radiu, że tak liczne zgromadzenie pokazuje moc wiary Polaków. – To była potężna i piękna manifestacja wiary – podsumował. Biskup podkreślił, że przyjechali ludzie, dla których cywilizacja chrześcijańska i Europa „w dobrym, starym, klasycznym rozumieniu” jest bliska.

W jego opinii do Włocławka przyjechali ludzie zatroskani o ojczyznę, którzy chcieli zawierzyć ją i kontynent europejski „komuś kogo uznają za swojego pana i władcę, czyli Jezusowi”.

Biskup Mering podkreślił, że nabożeństwo „Polska pod Krzyżem” było budującym przeżyciem duchowym. – Zawsze takie zgromadzenie działa w dwie strony: pobożność jednych budzi pobożność innych – powiedział. Dodał, że jest „ogromne wzbogacony” spotkaniem licznej wspólnoty świeckich ludzi, „dla których w dalszym ciągu, większej wartości od Boga i chrześcijaństwa w życiu społecznym nie ma”.

Wydarzenie patronatem medialnym objęło m.in. Polskie Radio. Dziś materiały podsumowujące spotkanie modlitewne pojawią się w audycji „Familijna Jedynka” oraz w „Muzycznych rozmowach” w radiowej Trójce. Specjalny serwis przygotował portal polskieradio24.pl.

źródło:
Zobacz więcej