RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Nadmorski kurort w ogniu. Ewakuowano dwa klasztory i dom opieki [WIDEO]

Greckie służby walczą z ogniem na wyspie Kefalonia i w innych regionach (fot. youtube)

Greccy strażacy walczą z pożarem w okolicy nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej Lutraki w pobliżu Koryntu. Ewakuowano stamtąd dwa klasztory i dom opieki dla osób starszych. W całej Grecji ze względu na wyjątkowo porywiste wiatry w ciągu ostatniej doby wybuchło ponad 80 pożarów.

Wielkie pożary na greckiej wyspie. Ambasada RP w Atenach wydała ostrzeżenie

Grecka straż pożarna nadal walczy z pożarem rezerwatu przyrody na wyspie Evia (Eubea). Do swych działań wykorzystuje m.in. samoloty i śmigłowce –...

zobacz więcej

Ogień w Lutraki pojawił się w południe. Do walki z pożarem wysłano ponad stu strażaków, 23 wozy strażackie, samoloty gaśnicze i helikoptery, które latały do zapadnięcia zmroku. Zapobiegawczo ewakuowano stamtąd 50 osób, w tym zakonnice.

Akcję gaśniczą utrudniają gwałtowne wiatry. W niektórych miejscach Grecji prędkość wiatru przekraczała 150 km/h. To przyczyniło się do powstania wielu ognisk pożarów w całym kraju. Ogień wybuchł między innymi na wyspie Kefalonia, gdzie ewakuowano z hoteli i kwater 200 turystów.

Meteorolodzy twierdzą, że tak gwałtowny wicher to rzadkie zjawisko w Grecji o tej porze roku. Od wczoraj obowiązywał zakaz wypływania promów, m.in. z portu w Pireusie. 


źródło:

Zobacz więcej