RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Czabański: Wspierając akcję „Polska pod Krzyżem” TVP realizuje swoją misję

– To jest akcja społeczna. Nie organizuje jej żadna instytucja. Pokazuje, że Polacy się opowiadają za wartościami chrześcijańskimi (…) Medialne towarzyszenie temu wydarzeniu pokazuje jaka nastąpiła w mediach publicznych. Tę zmianę obiecywaliśmy 4 lat temu – powiedział w TVP Info przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

„Tam, gdzie wszystko się zaczęło”. Spotkanie „Polska pod Krzyżem”

50 tys. osób wzięło udział w nocnej drodze krzyżowej na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Uczestnicy akcji „Polska pod Krzyżem” mieli ze sobą tysiące...

zobacz więcej

Zdaniem Czabańskiego, wsparcie akcji „Polska pod Krzyżem” jest dobrym przykładem realizowania misji TVP.

– To jest akcja społeczna. Nie organizuje jej żadna instytucja. Pokazuje, że Polacy się opowiadają za wartościami chrześcijańskimi (…) Medialne towarzyszenie temu wydarzeniu pokazuje jaka nastąpiła w mediach publicznych. Tę zmianę obiecywaliśmy 4 lat temu – mówił.

Jak dodawał, w innych mediach „nie było ani słowa o akcji”, mimo jej dużej skali.

– To ruch, który obejmuje całą Polskę. Większość głównych mediów tego nie widzi – stwierdził Czabański.

– Przypomnijcie sobie państwo media publiczne sprzed 4 lat i wyobraźcie sobie, że przestajemy je dalej reformować, bo wybory wygrywa opozycja. Wracają stare media, mamy jeden przekaz medialny, na jedną modłę, gdzie 300-osobowa parada równości z aktywistami z Niemiec będzie fetowana, a akcja Polska pod krzyżem” przemilczana – powiedział, dodając, że obecnie mediom publicznym przyświecają polskie interesy i polska racja stanu.

Zdaniem Czabańskiego, angażowanie się mediów w takie akcje „to nie tylko sprawa pluralizmu, ale sprawa głębsza, kulturowa, cywilizacyjna”. Jak powiedział, „media nie są od przekazu tabloidowego. Media mają być polem dla wymiany argumentów, opinii, do tego byśmy nad programami dla Polski dyskutowali”.

źródło:
Zobacz więcej