RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Papieskie lamborghini znalazło nowego nabywcę

„Papieskie” Lamborghini znalazło nowego nabywcę (REUTERS/Charles Platiau)

Wystawione na aukcję auto Lamborghini, które papież Franciszek otrzymał w prezencie w listopadzie 2017r., ma nowego nabywcę. Jak poinformowano 13 września w Watykanie, obywatel Czech jest nowym właścicielem auta model Huracan RWD Coupe o mocy 580 KM. „Papieskie” Lamborghini wygrał na loterii zorganizowanej przez jedną z organizacji charytatywnych w USA.

Lamborghini papieża zlicytowane. Pieniądze trafią na cele charytatywne

Aż 715 tys. euro zapłacono podczas licytacji w domu aukcyjnym Sotheby’s w Monako za supersamochód lamborghini huracan RWD, podarowany przez...

zobacz więcej

Papież Franciszek przyjął 13 września w Watykanie dyrektora włoskiej firmy Automobili Lamborghini Sp.A, nabywcę auta oraz przedstawicieli fundacji OMAZE, która wystawiła auto na loterię.

Według informacji z Watykanu, z uzyskanej ogółem sumy 900 tys. euro, papież przeznaczy 200 tys. euro na seminarium duchowne oraz szkołę podstawową na Haiti, które zostały zniszczone przez trzęsienie ziemi w 2010 r. 300 tys. euro przekaże Wspólnocie Papieża Jana XXIII, która sprawuje opiekę nad ofiarami prostytucji i handlu kobietami.

Kolejne 200 tys. euro wesprze Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 160 tys. trafi do – zaproponowanych przez producenta – organizacji „Amici Centrafrica” (Przyjaciele Afryki Środkowej) oraz GICAM, międzynarodowej organizacji chirurgów ręki opiekującej się osobami z wrodzonymi uszkodzeniami, urazami, oparzeniami i obrażeniami odniesionymi na skutek klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych.

źródło:
Zobacz więcej