RAPORT

Kampania 2020

„Panu Grzesiowi w nic nie da się uwierzyć”. Humorystyczny spot PiS do młodzieży [WIDEO]

„Z jednej strony mamy pana Grzesia (Schetynę – red.) i jego ekipę bez realnych i policzonych propozycji” – ocenia narrator spotu (fot. YT/Prawo i Sprawiedliwość)

Prawo i Sprawiedliwość na niespełna miesiąc przed wyborami kieruje swoją uwagę na najmłodszych wyborców. – Dobra, zobaczmy, jak prezentują się sprawy – nowy spot partii rządzącej rozpoczyna młody chłopak, a następnie prezentuje głównych rywali PiS. Wszystko z dużą dawką humoru.

Zabierz babci dowód!

Małgorzata Kidawa-Błońska ma być uśmiechniętą twarzą kampanii. Byłby to pomysł całkiem dobry, choć najprawdopodobniej o kilka miesięcy spóźniony,...

zobacz więcej

– Z jednej strony mamy pana Grzesia i jego ekipę bez realnych i policzonych propozycji, ale ok, oceńmy ich na podstawie działań. To ekipa, która głosowała za tzw. ACTA2, podwyższyła podatki i babci wiek emerytalny – opisuje bohater nagrania.

Zaprezentowano też przebitki z przeciwstawnymi wypowiedziami Schetyny nt. przyjmowania uchodźców. Jak dodaje chłopak, „najgorsze jest to, że panu Grzesiowi w nic nie da się uwierzyć – oni ciągle zmieniają zdanie”.

Dalej wymienia także Koalicję Polską ludowców i ugrupowanie Pawła Kukiza, którą nazywa „tzw. ekipą obrotową – byle utrzymać stołek”. A samego Kukiza nazywa „ciasteczkowym rewolucjonistą, który już kompletnie nie wie, czego chce”.

Narrator mówi, że jest jeszcze SLD z młodymi „gruppies”, które mówią, że łączy ich przyszłość. – Na pewno chcą zapomnieć o przeszłości, bo panowie mają mocne korzenie w PRL-u – stwierdza w spocie.

– No i jest PiS, który może nie jest rycerzem na białym koniu, ale za to solidnie naoliwioną maszyną i ciężko pracującą (...) i to oni obniżyli podatki, wprowadzili mocny program socjalny dla dzieci i dla nas PIT zerowy i np. Wojska Obrony Terytorialnej – słyszymy w materiale.

– Wybierzesz sam, ale to jest spot kampanijny, a nikt nie wygrał wyborów na kanapie, dlatego ruszamy z wrzuceniem materiałów kampanijnych na Instagrama, Facebooka, Twittera (...) 13 października idziemy głosować – zachęca lektor.

źródło:
Zobacz więcej