Szydło o programach społecznych rządu: Zaufaliśmy mądrości polskich rodzin

Od 2020 r. około 40 mld zł rocznie będzie przeznaczane na program 500 Plus; do tej pory wydaliśmy na ten program około 80 mld zł – poinformowała podczas pierwszej z cyklu konwencji tematycznych PiS była premier Beata Szydło. Jak dodała, wprowadzając programy społeczne rząd Prawa i Sprawiedliwości „zaufał mądrości polskich rodzin”.

Hattrick Kaczyńskiego, kojec Kukiza, serce Czarzastego

Dojrzała wizja polskiej wersji państwa dobrobytu została przedstawiona przez Prawo i Sprawiedliwość podczas sobotniej konwencji w Lublinie....

zobacz więcej

Była premier w trakcie debaty prowadzonej przez wicepremiera Piotra Glińskiego mówiła o programach społecznych wprowadzanych przez PiS od 2015 r., w tym o programie 500 Plus.

– Rocznie będziemy wydawać od 2020 r. na ten program około 40 mld zł – tyle środków zostanie skierowanych do budżetów domowych Polaków – mówiła Szydło. Podkreśliła, że do tej pory na 500 Plus wydano już około 80 mld zł.

– Postawiliśmy jasno tezę, że dziecko to nie koszt tylko inwestycja, a polskie rodziny są naszym największym kapitałem – zaznaczyła była premier.

PiS opublikował w sobotę na swojej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem „Polski model państwa dobrobytu”. Ponad 200-stronnicowy dokument podzielony jest na rozdziały poświęcone m.in. polityce społecznej i ochronie zdrowia, edukacji, ochronie środowiska i polityce zagranicznej.

Beata Szydło – która obecnie jest europosłem – mówiła, że programy społeczne rządu PiS stały się kołem zamachowym polskiej gospodarki, mimo że wielu twierdziło, że budżetu nie stać na ich wprowadzenie. Wskazała, że rząd wprowadzając je, wyszedł z założenia, że rodziny będą wiedziały najlepiej jak wydać otrzymane od państwa pieniądze.

– Rząd PiS zaufał mądrości polskich rodzin. Ponieważ ten przełomowy program, jest przełomowy w swoim założeniu. Przekazujemy środki na wychowanie, opiekę, rozwój dzieci polskim rodzinom i nie stawiamy ograniczeń. Ufamy Polskim rodzinom, że wydadzą te pieniądze i zainwestują w przyszłość swoich pociech – powiedziała.

Wśród innych programów społecznych wprowadzonych przez PiS wymieniła także „Dobry start” (300 zł wyprawki szkolnej na każde dziecko), darmowe leki dla seniorów, dofinansowanie żłobków, przedszkoli oraz wsparcie dla osób niepełnosprawnych.

źródło:
Zobacz więcej