RAPORT

Kampania 2020

Bahamy znów zagrożone, tym razem przez Humberto

Dorian spustoszył Bahamy na przełomie sierpnia i września (fot. PAP/EPA/LPhot PAUL HALLIWELL/BRITISH MINISTRY OF DEFENCE/HANDOUT)

Zdewastowanemu przez huragan Dorian archipelagowi wysp Bahama zagraża teraz Humberto, który przybiera na sile i przekształcił się z tropikalnego niżu w burzę tropikalną.

Bahamy po przejściu huraganu Dorian: ponad 2 tys. osób zaginionych

Około 2,5 tys. osób zarejestrowano jako zaginione na Bahamach po przejściu niszczycielskiego huraganu Dorian – poinformowały tamtejsze władze....

zobacz więcej

Według amerykańskiego Centrum ds. Huraganów w Miami niektóre rejony północno zachodnich Bahamów zostaną zaatakowane w ciągu weekendu przez silny wiatr dochodzący do 64 km/godz i towarzyszący mu deszcz.

Obecnie Humberto znajduje się w odległości ok. 209 km na południowy wschód od wyspy Wielkie Abaco (Great Abaco) i posuwa się w kierunku północno zachodnim w tempie ok. 10 km/godz.

Władze wydały ostrzeżenie przed burzą dla północno zachodnich Bahamów, z wyjątkiem wyspy Andros.

Bilans ofiar śmiertelnych uderzenia huraganu Dorian to 50 osób, ale według premiera Huberta Minnisa może okazać się, że zginęło więcej ludzi. Wciąż 1300 osób uważanych jest za zaginione.

Dorian, który spustoszył Bahamy na przełomie sierpnia i września, należał do najpotężniejszych huraganów w historii Karaibów. Towarzyszyły mu wiatry wiejące z prędkością blisko 300 km na godzinę. Żywioł spowodował olbrzymie powodzie. Uszkodzonych lub całkowicie zniszczonych zostało około 13 tys. domów.

źródło:

Zobacz więcej