Morawiecki: Bój jest przed nami. Nic nie jest przesądzone

– Przypomnijcie sobie mistrzostwa świata w koszykówce. Były dwie sensacje: Polska w jednej czwartej finału i Stany Zjednoczone, które odpadają w jednej czwartej finału. A więc nie można uważać że wszystko już jest załatwione. Na pewno bój jest przed nami – mówił premier Morawiecki, prosząc młodych członków sztabów regionalnych PiS o wsparcie w kolejnym etapie kampanii.

Prezes PiS: Stawką jest to, czy pójdziemy w stronę dobrobytu czy postkomunizmu

Stawką wyborów parlamentarnych jest to, czy Polska pójdzie w kierunku państwa dobrobytu, sprawiedliwości i solidarności, czy też zacznie wracać w...

zobacz więcej

Najbliższe cztery tygodnie zadecydują o losie Polski na kolejne lata. Dlatego proszę was o to wsparcie, o wasze uśmiechy, o wasze serca, zaangażowanie, o mobilizowanie innych. Od tego zależy przyszłość Polski – mówił szef rządu podczas spotkania z młodymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości w Domu Polonii w Warszawie.

Mateusz Morawiecki podziękował im za dotychczasową pracę podczas kampanii wyborczej.

– Dziękuję wam za to, co robicie. Dziękuję wam za to, że jesteście ze mną. III Rzeczpospolita starała się do szpiku kości być antypolityczna, apolityczna, po to, żeby Polakom obrzydzić politykę, zniechęcić ich do polityki, a młodych ludzi w szczególności – przypomniał.

Premier zacytował również wypowiedź legendarnego selekcjonera polskiej reprezentacji w piłce nożnej, Kazimierza Górskiego o tym, że „piłka nożna to jest taka prosta gra, w której się wygrywa, przegrywa albo można też zremisować”.

– Otóż polityka to jest jeszcze prostsza gra. Możemy tylko albo wygrać, albo przegrać. I nic nie jest przesądzone – podkreślił.

źródło:
Zobacz więcej