Premier: Środki, które poprzednie rządy marnowały, teraz będą płynąć do rodzin

Środki, które za czasów poprzednich rządów były marnowane i przeciekały jak przez sito, będą płynąć do polskich rodzin – zapewniał w piątek w Świdniku (woj. lubelskie) premier Mateusz Morawiecki. – Szczelny system podatkowy – to jest praprzyczyna wszystkich naszych sukcesów – dodał.

Premier: Mamy wspaniały, pozytywny program na kolejne 4-8 lat

– Mamy wspaniały, pozytywny program na kolejne 4-8 lat; poprzednie cztery lata to czas wielkiej zmiany, ale najbliższe cztery tygodnie zadecydują o...

zobacz więcej

Szef rządu mówił, że „niedługo będą podpisywane umowy, które będą wzmacniały potencjał lotniczy Świdnika; umowy na remonty Sokołów, to jest to na co Świdnik czeka”.

– Chodzi o to, żeby jak najwięcej było pracy, dlatego przyciągamy inwestorów z całego świata – polskich, zagranicznych. Im więcej jest pracy, tym więcej Polacy mogą zarabiać. Przecież właśnie w czasach PiS bezrobocie przestało być największym problemem Polski, polskiej gospodarki, polskiego społeczeństwa. Chcemy żeby bezrobocie dalej było jak najniższe – podkreślił.

Premier zaznaczył jednocześnie, że „rozwój to też rozwój dróg”. W tym kontekście wskazywał na program budowy dróg i program odtwarzania połączeń autobusowych, realizowany w Świdniku i jego okolicach. – Tu widać jak w soczewce, jak rząd PiS działa dla ludzi – ocenił.

Morawiecki wskazał też, że „nasz fundusz dróg samorządowych jest 10 razy większy niż w czasach naszych poprzedników; 6 mld zł przeznaczyliśmy w tym roku, a w czasach naszych poprzedników – średniorocznie 600 mln zł mniej więcej”.

– Za nami przemawiają fakty – powiedział o rządzie PiS Morawiecki. – Doszedłem ostatnio do wniosku, że wystarczy wszystko, co opozycja mówi o nas czytać na opak. Wtedy będzie prawdziwe – zaznaczył premier.

Morawiecki o wzroście płacy minimalnej: To fundamentalna zmiana modelu gospodarczego

– Jestem przekonany, że ścieżka wzrostu, którą zaproponowaliśmy, będzie dobrze służyła podniesieniu wydajności, innowacyjności polskich...

zobacz więcej

Jak podkreślił, opozycja twierdzi, że demokracja w Polsce jest zagrożona. Według premiera „to znaczy, że demokracja w Polsce kwitnie”. – Demokracja kwitnie wtedy, kiedy ludzie mają szansę wzięcia udziału w demokracji realnej, kiedy nie muszą aż tak bardzo troszczyć się tylko o „od pierwszego do pierwszego” – zauważył.

– Kiedy mówią, że my nie budujemy dróg samorządowych, to znaczy, że budujemy ich najwięcej – w powiatach, gminach – przekonywał premier. Dodał, że opozycji wciąż sprzyja większość mediów. – Ich media, ich gazety, których jest niestety więcej, bo tak wyglądała III RP – zaznaczył szef rządu.

– My się nie damy; będziemy walczyć o Polaków, będziemy walczyć o Polskę i to jest dla nas największy cel. Zwyciężymy, musimy zwyciężyć – oświadczył Morawiecki.

– Pewnych rzeczy nie da się tak łatwo odkręcić w tej naszej polskiej gospodarce, w tej naszej polskiej rzeczywistości. Ale jedną rzecz zrobiliśmy skutecznie. Te środki, które były marnowane przeciekały jak przez sito, jak przez sito o bardzo dużych okach, te środki odzyskaliśmy dla polskiego narodu. I tak długo jak będziemy, jak ja będę, obiecuję, one będą płynąć do polskich rodzin, polskiego społeczeństwa i polskich emerytów – mówił Morawiecki.

Dodał, że „odbudowa potencjału polskiej gospodarki nie jest dzisiaj łatwa”. – To tak jak popatrzymy na Świdnik. Zakład, który podupadał bardzo mocno, potem został sprzedany do właścicieli zagranicznych, dzisiaj się odbudowuje, dzisiaj otrzymuje więcej zleceń, także z Polski – mówił.

źródło:

Zobacz więcej