Przelotne opady, w górach deszcz ze śniegiem. Sobota w jesiennej aurze

W sobotę temperatura nie przekroczy 20 st. (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Początek weekendu zapowiada się typowo jesienny. W sobotę temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. W znacznej części Polski zachmurzenia, gdzieniegdzie pojawi się przelotny deszcz.

Podtopienia i tysiące interwencji. Ponad 250 tys. uczniów nie poszło do szkół

Ulewne deszcze, które nawiedziły w nocy ze środy na czwartek południowo-wschodnią Hiszpanię, doprowadziły do tysięcy interwencji straży pożarnej....

zobacz więcej

W nocy z piątku na sobotę nad Polską dostrzegalne będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu.

W Tatrach niewykluczony deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna w nocy wyniesie w granicach od 7 st. na północnym wschodzie, a w rejonach podgórskich do 11 st. Norzem termometry pokażą od 11 st. do 13 st.

Wiatr na ogół umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 70 km/h.

W sobotę w południowych województwach kraju wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. W górach i rejonach podgórskich możemy się spodziewać większego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu.

W północnej części kraju, dostrzegalne będzie również zachmurzenie umiarkowane i duże, a miejscami również przelotne opady deszczu.

Termometry pokażą maksymalnie 15 st. na północnym wschodzie, a na północnym zachodzie nawet 19 st.

W sobotę w stolicy dostrzegalne będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. Wiatr umiarkowany i okresami porywisty, pod wieczór słabnący, północno-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i początkowo będzie się wahało, później zacznie spadać.

źródło:

Zobacz więcej