RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Mamy wspaniały, pozytywny program na kolejne 4-8 lat

Mateusz Morawiecki spotkał się z wyborcami w Biłgoraju (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

– Mamy wspaniały, pozytywny program na kolejne 4-8 lat; poprzednie cztery lata to czas wielkiej zmiany, ale najbliższe cztery tygodnie zadecydują o przyszłości Polski na wiele lat w przyszłość – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w Biłgoraju (woj. lubelskie). – 13 października możemy wyjść na spacer, ale przede wszystkim pójdźmy na wybory – dodał.

Morawiecki o wzroście płacy minimalnej: To fundamentalna zmiana modelu gospodarczego

– Jestem przekonany, że ścieżka wzrostu, którą zaproponowaliśmy, będzie dobrze służyła podniesieniu wydajności, innowacyjności polskich...

zobacz więcej

– Prowadzimy teraz nasze zmiany, żeby móc dalej Polskę zmieniać dla ludzi. Polska się zmienia dzięki Polakom i równo za miesiąc od dzisiaj, dzisiaj mamy 13 września – 13 października zadecyduje się los Polski. Los Polski jest w waszych rękach - czy chcemy dalej zaufać tym, którzy pokazali wielką zmianę, możliwą zmianę, którą odczuwa każda zwykła polska rodzina czy raczej tych, którzy w dużym stopniu opierali swoją politykę o różne grupy interesu – mówił szef rządu.

– 13 października możemy wyjść na spacer, ale przede wszystkim pójdźmy na wybory – apelował Morawiecki.

Morawiecki podkreślił, że plan PiS dla wsi zakłada „dalsza poprawę losu rolników”, w tym program małej retencji, wsparcie rolnictwa i wyrównanie dopłat dla rolników.

Przypomniał, że w tym tygodniu nowa szefowa Komisji Europejskiej zaproponowała skład KE, w której Polsce przypadła teka ds. rolnictwa, którą miałby objąć Janusz Wojciechowski.

– To jest dowód naszej siły, naszej skuteczności, dowód tego, że z nami się liczą coraz bardziej w UE – przekonywał szef rządu. Podczas swojego wystąpienia Morawiecki zwracał uwagę na uszczelnienie systemu podatkowego wprowadzone przez jego rząd. – Polacy byli okradani w biały dzień z tych pieniędzy i dopiero rząd PiS zrobił z tym porządek – podkreślał.

Jak dodał rząd PiS uszczelnił VAT, CIT, PIT, ZUS. – My pozyskujemy ok. 100 mln zł, ale dziennie. Taka jest różnica, to potwierdza Komisja Europejska, Komisja Europejska, która bardziej niestety cały czas sprzyja – nie wiem czemu – naszym poprzednikom, ale myślę, że się powoli przekonuje też do nas – mówił szef rządu.

Premier o wniosku o odwołanie Ziobry: Mówicie o hejcie. A czemu schowaliście Brejzę?

Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do słowa „hejt”, które pojawiło się we wniosku opozycji o odwołanie Zbigniewa Ziobry, ocenił, że to obecna...

zobacz więcej

– Mamy wspaniały, pozytywny program na kolejne 4-8 lat – podkreślał. W tym kontekście wskazał na rozszerzenie programu 500 Plus również na pierwsze dziecko czy zapowiedź trzynastej i czternastej emerytury, oraz fundusz dróg samorządowych, a także fundusz 100 obwodnic.

Odnosząc się do poprzedniego rządu Morawiecki wskazywał, że nie umiał poradzić sobie z przestępcami podatkowymi. – My te pieniądze stamtąd wyrwaliśmy, przekazaliśmy na drogi, na szpitale, na szkoły – to jest nasz program na kolejne lata – mówił premier.

Szef rządu odniósł się również do samych wyborów, wskazując, że po „13 października rzeczywistość może wyglądać różnie”. – Jesteśmy w czasie przełomu. Te poprzednie cztery lata to czas wielkiej zmiany, ale najbliższe cztery tygodnie, ta droga przed nami, zadecyduje o przyszłości Polski na wiele lat w przyszłość – mówił.

– Dlatego prosimy nie tylko o wasz głos, o wasze zaufanie; nie tylko mówimy, że liczymy na wasz głos, ale liczymy się z waszym głosem. Liczymy się z głosem ludzi, polskich rodzin, po to tworzymy te zmiany, aby perspektywy rozwoju Polski były jeszcze lepsze – podkreślił Morawiecki.

źródło:

Zobacz więcej