RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

10 godzin na piance na morzu. Rosjanie uratowali marynarza [WIDEO]

Mężczyzna został przekazany straży granicznej (fot. YT/Video Desk)

Północnokoreański marynarz został znaleziony na Morzu Japońskim wiele mil od wybrzeża. Przez około 10 godzin dryfował, trzymając się dwóch kawałków pianki. Uratowała go załoga rosyjskiego statku.

Rybacy odnalezieni na tratwie. Dryfowali prawie tydzień

Portugalskie Siły Powietrzne odnalazły tratwę z siedmioma rybakami, którzy zaginęli 13 sierpnia po tym, jak wypłynęli na połów tuńczyków. Mężczyźni...

zobacz więcej

Mężczyzna został namierzony przez załogę rosyjskiej jednostki „Kurylskoje Oziero” kilka godzin po tym, jak wypłynęła z portu we wsi Timofiejewka w Zatoce Władimira w rosyjskim Kraju Nadmorskim.

Na nagraniu opublikowanym przez załogę widać, jak łódź manewruje, ostrożnie podchodząc do wyczerpanego mężczyzny trzymającego się dwóch mały kawałków pianki. Marynarze rzucili mu koło ratunkowe i ostrożnie wciągnęli na pokład.

Okazało się, że na morzu znalazł się obywatel Korei Północnej. Otrzymał on suchą odzież i ciepły posiłek. Gestami wyjaśnił, że dryfował przez co najmniej 10 godzin.Mężczyzna został przekazany rosyjskiej straży granicznej. Nie wiadomo, dlaczego znalazł się w wodzie. Portal SiberianTimes.com sugeruje, że mógł być członkiem północnokoreańskiego okrętu, który wcześniej łowił ryby w tym regionie.źródło:
Zobacz więcej