RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Potrącił ośmiolatkę na pasach i odjechał. 87-letniego kierowcę zatrzymali świadkowie

Kierowcę zatrzymali świadkowie wypadku (fot. Shutterstock/Igor Pushkarev)

87-latek wjechał samochodem w dziecko na przejściu dla pieszych, które jechało na hulajnodze i pojechał dalej. Kierowcę zatrzymali świadkowie wypadku. Policjantom tłumaczył, że nie widział dziewczynki. Do wypadku doszło w Lublinie na ul. Narutowicza.

Proces ws. napadu na sklep. Oskarżony nie wie, czy się przyznać

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces Leszka B. oskarżonego o napad rabunkowy na sklep w Kluczborku. Mężczyzna nie wie, czy powinien...

zobacz więcej

– 87-letni mężczyzna jadąc samochodem osobowym marki Mercedes w kierunku ul. Lipowej na przejściu dla pieszych na ul. Narutowicza w Lublinie potrącił ośmiolatkę, która poruszała się hulajnogą. Według świadków po uderzeniu dziewczynka wpadła na maskę samochodu. Mężczyzna po uderzeniu odjechał kilkadziesiąt metrów dalej. Zatrzymali go świadkowie – powiedział portalowi tvp.info kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

– Sprawca wypadku twierdził, że nie zauważył, by cokolwiek spadło mu na przednią część pojazdu. Przekonywał, że nie widział nawet, że ktokolwiek znajdował się na pasach – poinformował komisarz.

Dziewczynka została przetransportowana do szpitala.

Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zatrzymali prawo jazdy kierowcy mercedesa. W tej sprawie będzie prowadzone dochodzenie.

źródło:
Zobacz więcej