RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Firmowi dłużnicy. Sprawdź, gdzie jest najwięcej niesolidnych przedsiębiorców

Najwyższa kwota zaległości przypada na firmy z woj. mazowieckiego (fot. Shutterstock/Pressmaster)

Najwięcej dłużników wśród firm jest na Górnym i Dolnym Śląsku. Ale największa kwota zaległości do spłacenia dotyczy przedsiębiorców z województwa mazowieckiego. W sumie dług polskich firm to niemal 32 mld zł.

Rośnie zadłużenie wobec telekomów. Największy prywatny dłużnik ma oddać 189 tys. zł

Zaległości za nieuregulowane rachunki wobec firm telekomunikacyjnych wzrosły i przekraczają 1,3 mld zł. Najwyższy dług firmy to ponad 1 mln zł, a...

zobacz więcej

Zestawienie zaprezentował w komunikacie BIG InfoMonitor.

Odnotowano, że w ujęciu geograficznym największy udział niesolidnych dłużników wśród firm w danym województwie występuje na Górnym i Dolnym Śląsku. Problemy sprawia tu dostawcom lub instytucjom finansowym co czternaste przedsiębiorstwo (od 7,1 do 7,4 proc.).

Wskazano, że najwyższa kwota zaległości przypada na firmy z woj. mazowieckiego, które mają blisko 7,6 mld zł przeterminowanego zadłużenia i jest to niemal co czwarta złotówka z całej sumy zaległych płatności.

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG InfoMonitor) prowadzi Rejestr Dłużników BIG; przyjmuje, przechowuje i udostępnia informacje gospodarcze o przeterminowanym zadłużeniu osób i firm.

źródło:

Zobacz więcej