RAPORT

Pogarda

Donald Trump nie wierzy, że Izrael go szpiegował

Premier Izraela powiedział, że jego kraj przestrzega zasady, że nie szpieguje Stanów Zjednoczonych (fot. REUTERS/Ronen Zvulun)
Premier Izraela powiedział, że jego kraj przestrzega zasady, że nie szpieguje Stanów Zjednoczonych (fot. REUTERS/Ronen Zvulun)

Najnowsze

Popularne

Amerykański prezydent Donald Trump oświadczył, że trudno mu uwierzyć, by Izrael szpiegował Biały Dom. O inwigilacji prowadzonej przez izraelski wywiad w Waszyngtonie poinformowały amerykańskie media.

Izrael chciał szpiegować Trumpa? Biuro Netanjahu dementuje

Izrael próbował szpiegować prezydenta Donalda Trumpa – podał portal Politico. Według dziennikarzy amerykańskie służby od dwóch lat znajdowały w...

zobacz więcej

Magazyn „Politico” poinformował, że amerykańskie służby specjalne zlokalizowały w rejonie Białego Domu i innych miejscach Waszyngtonu miniaturowe urządzenia szpiegowskie, symulujące działanie telekomunikacyjnych wież nadawczo-odbiorczych.

Mogły one przechwytywać sygnał telefonów komórkowych. Urządzenia miały służyć szpiegowaniu prezydenta Trumpa i jego najbliższych współpracowników. Według „Politico” amerykański wywiad doszedł do wniosku, że była to operacja prowadzona przez Izrael.

„Nie wierzę w te doniesienia. Trudno mi uwierzyć, że Izrael nas szpiegował” – skomentował Donald Trump przed odlotem śmigłowcem Marine One do Baltimore.

Prezydent wskazał na znakomite relacje z Izraelem, których przejawem było między innymi przeniesienie amerykańskiej ambasady do Jerozolimy czy poparcie stanowiska Izraela w sprawie Iranu.

– Nie wierzę w tę historię. Oczywiście wszystko jest możliwe, ale ja w to nie wierzę – dodał Donald Trump.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej