RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Bramkarz ŁKS-u przyłapany na dopingu

Bramkarz ŁKS Michał Kołba podczas meczu piłkarskiej ekstraklasy (fot. PAP/Roman Zawistowski)

Bramkarz Łódzkiego Klubu Sportowego Michał Kołba jest podejrzewany o stosowanie zakazanych środków. Nieprawidłowości wykazała próbka A badania antydopingowego.

Nie żyje 31-letni bramkarz. Zmarł w trakcie zgrupowania

Podczas zgrupowania reprezentacji Curacao doszło do tragedii. Zmarł 31-letni Jairzinho Pieter. Jak podają media mężczyzna nagle doznał zawału serca.

zobacz więcej

Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) Michał Rynkowski w rozmowie z Polskim Radiem nie zdradza, o jaki środek chodzi, mówi jednak, że jest on łatwo dostępny.

„To są substancje, które są w ogólnym obiegu, dostępne czasami bez recepty i które mogą być stosowane w celach leczniczych, natomiast - kolokwialnie mówiąc - jest to substancja zaliczana nie do twardego dopingu, tylko bardziej do kategorii substancji. Ich stosowanie jest mniejszym ciężarem gatunkowym, ale mimo wszystko mówimy o substancji zabronionej” – twierdzi dyrektor POLAD-y.

Rynkowski informuje też, co grozi Kołbie, jeśli zostanie udowodnione mu stosowanie zakazanych środków. „Zgodnie z obowiązującymi przepisami, zawodnikowi grozi do dwóch lat dyskwalifikacji” – mówi.

Kołba to od kilku lat podstawowy bramkarz ŁKS-u, z którym w tym sezonie wrócił do ekstraklasy i którego jest kapitanem.

źródło:
Zobacz więcej