RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ranking AirHelp: LOT przed British Airways i Lufthansą

W ciągu ostatnich lat PLL LOT, który za czasów koalicji PO-PSL był na skraju bankructwa, przeżywa okres dynamicznego rozwoju (fot. Shutterstock/Senohrabek)
W ciągu ostatnich lat PLL LOT, który za czasów koalicji PO-PSL był na skraju bankructwa, przeżywa okres dynamicznego rozwoju (fot. Shutterstock/Senohrabek)

Polskie Linie Lotnicze LOT wyprzedziły między innymi British Airways, Lufthanse, El Al i Aerofłot w rankingu firmy AirHelp. W rankingu wzięto pod uwagę czynniki istotne z punktu widzenia pasażera: punktualność lotów, jakość obsługi pasażerów i obsługę wniosków o odszkodowanie.

LOT szykuje się do podboju Europy Środkowo-Wschodniej

Grupa ekspertów Zespołu Doradców Gospodarczych TOR opracowała temat ekspansji PLL LOT w Europie Środkowo-Wschodniej. Region ten wciąż słabo...

zobacz więcej

Zwycięzcą rankingu zostały Qatar Airlines, wyprzedzając American Airlines i Aeromexico. PLL LOT uplasował się na 20. miejscu tuż za Air France (różnica tylko 0,01 punktu na 10 punktów możliwych do uzyskania), przed, między innymi, British Airways (23. miejsce), Lufthansą (24. miejsce) El Al (30. miejsce), Aerofłotem (32. miejsce) i Iberią (35. miejsce).

W ciągu ostatnich lat PLL LOT, który za czasów koalicji PO-PSL był na skraju bankructwa, przeżywa okres dynamicznego rozwoju. Spółka deklaruje, że strategię na lata 2016–2020 zrealizuje jeszcze w 2019 r. Zaprezentuje nowy plan, który będzie obowiązywał do 2027 r. To ważna data dla polskiego lotnictwa, wtedy właśnie ma zostać uruchomiony Centralny Port Komunikacyjny.

Jeszcze przed oddaniem CPK do użytku LOT planuje ekspansję w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Głównymi konkurentami przewoźnika są tu Turkish Airlines i Lufthansa – firmy traktowane za czasów Donalda Tuska jako potencjalni kupcy Polskich Linii Lotniczych.

źródło:
Zobacz więcej