RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eksplozja w bazie wojskowej. Są ranni, w tym polskie dziecko [WIDEO]

W Kirenii w północnej części Cypru doszło do licznych eksplozji (fot. PAP/EPA/STR)
W Kirenii w północnej części Cypru doszło do licznych eksplozji (fot. PAP/EPA/STR)

W czwartek rano doszło do wybuchu w arsenale broni na Cyprze. Potem nastąpiły jeszcze kolejne eksplozje we wschodniej części miasta Kirenia – poinformował Kudret Özersay wicepremier Tureckiej Republiki Cypru Północnego. Jak podają cypryjskie media, z całego obszaru służby ewakuowały przebywających tam ludzi.

Pocisk rosyjskiej produkcji uderzył w Cypr. Prawdopodobnie miał trafić w izraelskie samoloty [WIDEO]

W nocy, na górskie tereny Cypru spadł pocisk przeciwlotniczy. Według szefa dyplomacji Cypru Północnego Kudreta Ozersaya wydaje się, że był to...

zobacz więcej

Kilka osób zostało rannych, a wśród nich 5,5-letnie dziecko z Polski, które doznało obrażeń głowy. Jego mama relacjonowała wypadki w rozmowie z Polsat News.

– O godz. 1:30 obudziły nas intensywne wystrzały przypominające fajerwerki. Nad okolicą unosiła się łuna. 20 minut później nastąpiła potężna eksplozja, po której zasłoniliśmy kotary w oknach – powiedziała.

Dodała, że „każda eksplozja powodowała, że coś się tłukło, trzęsło w hotelu”. – W recepcji zawalił się sufit – opisywała.

Szef dyplomacji Kudret Özersay poinformował, że to spadające odłamki szkła spowodowały rany u ludzi. „Polska Times” podkreśla, że w pobliskim hotelu Acapulco znajdowali się m.in. polscy turyści, którzy wraz z innymi zostali ewakuowani. Nie ma ofiar śmiertelnych.

Nie znane są przyczyny wybuchów.

Turecką Republikę Cypru Północnego uznaje jedynie Turcja. Inne państwa uznają północny teren Cypru jako część Republiki Cypryjskiej.

źródło:
Zobacz więcej