Raport

Epidemia koronawirusa

„Zmywanie ulic z występków LGBT”. Matecki: Nie jestem organizatorem happeningu

Radny Dariusz Matecki podkreśla, że zachęcał do udziału w manifestacji „Szczecin w obronie rodziny”, a nie happeningu „LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy” (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

Niechętne rządowi media podają, że jednym z organizatorów happeningu, który zapowiadają środowiska narodowe, ma być radny PiS Dariusz Matecki. „Nie byłem jego organizatorem, nie miałem być jego uczestnikiem” – pisze na Twitterze sam Matecki, dodając, że zachęcał do udziału w innym wydarzeniu – manifestacji „Szczecin w obronie rodziny”.

Wykładowca krytykował marsze LGBT. Władze UMK zawiesiły go

Prof. Aleksander Nalaskowski mógł dopuścić się postępowania niegodnego nauczyciela akademickiego – uważa rektor UMK prof. Andrzej Tretyn, który...

zobacz więcej

W środę w Szczecinie miała miejsce konferencja prasowa, poświęcona marszowi „Szczecin w obronie rodziny”, który ma się rozpocząć w sobotę o 12 na placu „Solidarności”. Tego samego dnia przez miasto przejdzie manifestacja środowisk LGBT.

– Organizatorami marszu „Szczecin w obronie rodziny” są środowiska patriotyczne m.in. Młodzież Wszechpolska, Patriotyczna Pogoń Szczecin, KoLiber i Związek Narodowych Sił Zbrojnych – mówiła w trakcie środowej konferencji prasowej Małgorzata Rudzka z Młodzieży Wszechpolskiej. Jak podało Radio Szczecin, podczas manifestacji mają być zbierane podpisy pod projektami uchwał Rady Miasta – chodzi o uchwały „Szczecin wolny od ideologii LGBT” oraz dotyczące zmiany nazwy placu Pawła Adamowicza czy budowy pomnika Polskiego Państwa Podziemnego.

– Ta manifestacja jest wymierzona w osoby, które wykorzystują ideologię LGBT w bieżącej polityce i próbują z tej polityki robić kampanię nienawiści względem Kościoła katolickiego i tradycyjnych wartości – dodał radny PiS Dariusz Matecki, również obecny w środę na konferencji.

Jak wskazała Rudzka, manifestacja ma być poprzedzona happeningiem „LGBT zmyjemy, rodzinę uratujemy”. – Ma on polegać na „symbolicznym zmywaniu z ulic zanieczyszczeń związanych z występkami środowiska LGBT przeciwko prawu naturalnemu i rodzinie – powiedziała.

Po konferencji media niechętne rządowi (m.in. „Gazeta Wyborcza”, natemat.pl) napisały, że w organizacji happeningu bierze udział sam Matecki. Sprawę skomentował zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel.

– To, co zapowiedział pan Matecki jest kompletnie żenujące, godne największego potępienia, nie idzie w parze z tym, co głosi Prawo i Sprawiedliwość – powiedział w rozmowie z reporterem RMF FM.

Doniesienia zdementował sam Matecki. W środę opublikował na Twitterze film, w którym tłumaczy, że nie ma związków z happeningiem, natomiast zachęca do udziału w samym marszu. – Kolejny raz media III RP wzniosły się na wyżyny manipulacji – mówi. Słowa powtórzył w czwartek na Twitterze, wzywając jednocześnie organizatorów happeningu do porzucenia pomysłu. Radny dodał, że nie jest jego organizatorem ani nie miał zamiaru wziąć w nim udziału. Namawiał do uczestnictwa w manifestacji „Szczecin w obronie rodziny”.

źródło:
Zobacz więcej