„Imigranci przyjeżdżają do Europy, by zmieniać ją w kraj, z którego wyjechali”

- Duża część uchodźców przyjeżdża, by odnaleźć lepsze życie. Istnieje jednak mniejszość, w której są terroryści, w której są tacy, którzy chcieliby przekształcić kulturę Polski – uważa Eduardo Bolsonaro, syn prezydenta Brazylii, który obecnie jest członkiem brazylijskiego parlamentu i przewodniczy komisji spraw zagranicznych Izby Deputowanych. W wywiadzie dla TVP Info podkreślił, że Europejczyk wielokrotnie z dobrego serca gości takich imigrantów, a potem zmienia się w ich ofiarę.

Syn prezydenta Brazylii zostanie ambasadorem w USA

Brazylijski prezydent Jair Bolsonaro potwierdził w piątek, że władze Stanów Zjednoczonych udzieliły agrement, czyli wstępnej zgody, na objęcie...

zobacz więcej

35-letni Bolsonaro mówił m.in. o swojej wizycie na Węgrzech, gdzie wybrał się, by „zobaczyć jak premier Orban radzi sobie z kwestią imigracji”. Brazylijski polityk uważa, że osoby, które krytykują rozwiązania migracyjne na Węgrzech, to „dokładnie te same osoby”, które krytykują politykę rządu w Brazylii czy poczynania Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych.

– Imigranci przyjeżdżają, by zmieniać Europę w ten kraj, z którego wyjechali. Europejczyk wielokrotnie z dobrego serca gości tych imigrantów, a potem zmienia się w ich ofiarę – ocenił Brazylijczyk.

Jak zaznaczył, oczywistym jest, że duża część uchodźców przyjeżdża, by pracować, odnaleźć lepsze życie. – Istnieje jednak mniejszość, w której są terroryści; w której są tacy, którzy chcieliby przekształcić kulturę Polski – mówił Bolsonaro.

Dodał, że osobiście odbiera to jako brak szacunku, a ostatecznie „część prasy – zainfekowana polityczną poprawnością – twierdzi, że to Polacy są źli, a nie imigranci, którzy przyjeżdżają, chcą poligamii, obrzezania kobiet, gwałtów czy zamykania ulic, by się modlić”.

Syn brazylijskiego prezydenta zaznaczył, że jeśli ktoś przyjeżdża do Polski, powinien szanować sposób życia Polaków. – Jeśli ktoś wchodzi do mojego domu, nie powinien kłaść nóg na kanapie czy wyłączać telewizora. Ma szanować mój dom, jeśli nie – tam są drzwi – podkreślił Bolsonaro.

źródło:
Zobacz więcej