Rzecznik PSL drwi z Kukiza. Napisał, że ludowcy „zbudują mu kojec”

Paweł Kukiz przyznał w czwartek w Radiu Zet, że nie wyklucza koalicji z Prawem i Sprawiedliwością (fot. PAP/Darek Delmanowicz, arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)

Paweł Kukiz przyznał w czwartek w Radiu Zet, że nie wyklucza koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Jego deklaracja wywołała żywą dyskusję na Twitterze. Włączył się do niej rzecznik prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak.

„Jesteśmy w stanie utworzyć rząd z każdym, kto spełni dużo naszych postulatów”

Poseł Marek Jakubiak z Federacji dla Rzeczypospolitej w programie „Kwadrans polityczny” TVP1 stwierdził, że Konfederacja jest w stanie utworzyć...

zobacz więcej

Stefaniak zadeklarował, że jego ugrupowanie nigdy nie utworzy koalicji z PiS. Na żartobliwe stwierdzenie jednej z użytkowniczek, że PSL zamierza tylko wprowadzić koalicjanta PiS do Sejmu, odparł: „W życiu, ja zamierzam na swojej liście przeskoczyć jedynkę od Kukiza”.

Jak dodał, lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz nigdy nie dopuści do sojuszu z obecną partią rządzącą. Na pytanie internauty, co zrobi PSL w przypadku, gdy „Kukiz ze smyczy się, za przeproszeniem, spuści”, Stefaniak odpowiedział, że wybudują dla niego kojec.

Przypomnijmy, że wcześniej Marek Jakubiak mówił o możliwości utworzenia koalicji pomiędzy Konfederacją i Platformą Obywatelską. Jego słowa skomentował w rozmowie z portalem tvp.info jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke.

– Jesteśmy w stanie utworzyć rząd z każdym, kto spełni dużo naszych postulatów. Zawrzemy koalicję z tym, kto więcej nam obieca – powiedział lider partii KORWIN.

źródło:
Zobacz więcej