RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

13-miesięczna dziewczynka trafiła do szpitala. Mogła paść ofiarą gwałtu

U dziecka stwierdzono bardzo poważne obrażenia ciała (fot. Shutterstock/Kwangmoozaa)

Szpital w Szczecinku (Zachodniopomorskie) powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Do placówki trafiła 13-miesięczna dziewczynka, u której stwierdzono ciężkie obrażenia ciała mogące wskazywać na przemoc o podłożu seksualnym. Dziewczynka obecnie przebywa w jednym ze szpitali w Szczecinie.

„Łowca pedofilów” z Podlasia okazał się pedofilem

31-latek, działający na Podlasiu jako tzw. łowca pedofilów, został zatrzymany pod zarzutem posiadania i rozpowszechniania pornografii dziecięcej...

zobacz więcej

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie poinformował w czwartek, że w środę lekarze szczecineckiego szpitala powiadomili Prokuraturę Rejonową w Szczecinku o możliwości popełnienia przestępstwa na 13-miesięcznym dziecku. U dziewczynki stwierdzono bardzo poważne obrażenia ciała – powiedział Ryszard Gąsiorowski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że obrażenia mogą wskazywać na to, iż dziewczynka została wykorzystana seksualnie.

Lekarze ze szczecineckiej placówki, do której 13-miesięczne dziecko przywieźli jej rodzice, jeszcze w środę zdecydowali, że konieczne jest przetransportowanie małej pacjentki do Szczecina, do placówki o wyższej referencyjności, czyli poziomie specjalizacji.

– Prokuratura Rejonowa w Szczecinku prowadzi obecnie czynności, w tym procesowe. O ich wyniku będzie informować najwcześniej jutro z uwagi na dobro toczącego się postępowania – powiedział prok. Gąsiorowski.

źródło:

Zobacz więcej