Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Volkswagen Poznań produkuje elementy do samochodu elektrycznego

Hale produkcyjne Volkswagen Poznań w Antoninku pod Poznaniem (fot. arch. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Spółka Volkswagen Poznań poinformowała, że w jej odlewni rozpoczęła się seryjna produkcja komponentów do elektrycznego modelu Volkswagen ID.3. Wielkość produkcji tego detalu szacowana jest na pół miliona sztuk rocznie.

Gliwicka fabryka Opla będzie produkować duże samochody dostawcze

Zakład Opla, który od ponad 20 lat wytwarza samochody osobowe, gdzie wiodącym modelem jest Opel Astra, ma rozpocząć produkcję dużych aut...

zobacz więcej

VWP podał, że inwestycje w infrastrukturę i rozruch produkcji tego komponentu wyniosły ponad 40 mln zł. W ciągu minionego roku na powierzchni 1,2 tys. m kw. zbudowano nowoczesny park z maszynami odlewniczymi i linią obróbczą. Produkowane w Poznaniu detale trafiać będą do zakładu w niemieckim Kassel, gdzie zabudowane zostaną w elektrycznych układach napędowych.

„Poznańska odlewnia ma swój wkład w rozwój i produkcję samochodów nowej generacji. To pierwszy produkt w portfolio zakładu, który zabudowany zostanie w elektrycznym modelu Volkswagen ID.3. Co równie ważne, jego produkcja będzie neutralna pod względem emisji CO2" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym dyrektor Odlewni Volkswagen Poznań Thomas Kreuzinger - Janik.

Spółka podała, że proces produkcji komponentów jest całkowicie zautomatyzowany i zintegrowany za pomocą transporterów, kamer i robotów. Z myślą o obsłudze nowej linii produkcyjnej przygotowano 15 pracowników.

Odlewnia Volkswagen Poznań jest trzecią największą odlewnią w koncernie i jedną z największych w Europie. Co trzeci samochód koncernu ma część wyprodukowaną w poznańskim zakładzie. Produkowane są tam też głowice cylindrowe do silników, obudowy przekładni kierowniczej, wsporniki przedniej osi zawieszenia, pokrywy głowic cylindrowych oraz obudowy sprzęgła i skrzyni biegów. Odlewnia miniony rok zamknęła wynikiem 4 mln 424 tys. wyprodukowanych komponentów.

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce. W minionym roku taśmy produkcyjne opuściło 266,8 tys. samochodów. Spółka to także największy pracodawca w Wielkopolsce, dający zatrudnienie ponad 11 tys. osób w czterech zakładach produkcyjnych.

źródło:

Zobacz więcej