RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Policyjny pościg za pijanym kierowcą ciężarówki

39-latka ścigały dwa radiowozy (fot. KPP w Staszowie)

Całą szerokością drogi, pod prąd, nie zatrzymując się na skrzyżowaniach i przejazdach kolejowych – 39-letni pijany kierowca ciężarówki uciekał przed policjantami. – Kilkakrotnie próbował staranować radiowóz. Podczas jazdy wyrzucał w stronę policjantów różne przedmioty – mówi portalowi tvp.info sierż. szt. Joanna Szczepaniak z KPP w Staszowie.

200 km/h, lewym pasem, na czołówkę. Policyjny pościg za motocyklistami [WIDEO]

Szaleńczą jazdę dwóch motocyklistów zauważyli policjanci z grupy SPEED. Na widok funkcjonariuszy kierowcy zaczęli uciekać. Jechali 200 km/h, lewym...

zobacz więcej

39-latek z Terespola kierujący ciężarówką załadowaną cebulą zwrócił na siebie uwagę, kiedy zjechał z drogi i uderzył w płot. Miało to miejsce po godz. 23 w Winnicy w województwie świętokrzyskim. Kierowca natychmiast odjechał. Nie uciekł jednak daleko, bo kiedy patrol dojechał na miejsce, zauważył ciężarówkę, która zawracała nieopodal.

– Kiedy radiowóz podjechał bliżej, kierowca z impetem ruszył w kierunku policyjnego auta chcąc je staranować – wyjaśnia sierż. szt. Joanna Szczepaniak z KPP w Staszowie.

Udało się jednak uniknąć zderzenia i radiowóz ruszył w pościg wzywając posiłki.

Ciężarowe auto mknęło po drodze, łamiąc liczne przepisy. Kierowca zajeżdżał drogę policji, jechał pod prąd, całą szerokością pasa, przejeżdżał przez skrzyżowania i przejazd kolejowy bez zatrzymania.

W trakcie pościgu zawracał i kilkakrotnie próbował staranować policyjne patrole. – Wyrzucał też przez okno różne przedmioty i ubrania, czym zmuszał policjantów do wykonywania uników – wyjaśnia rzeczniczka KPP.

Po kilkunastominutowym rajdzie w Stróżkach policjantom udało się ciężarówkę zatrzymać. Ale także wtedy kierowca nie chciał wysiąść z auta. W końcu jednak musiał ulec funkcjonariuszom. Miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Badanie narkotestem nie wykazało obecności takich substancji w jego organizmie – mówi policjantka. Przez noc trzeźwiał w policyjnej celi. Po przesłuchaniu usłyszy zarzuty i jego sprawa trafi do sądu. Od ręki jednak stracił prawo jazdy.

źródło:
Zobacz więcej