Dziennikarka TVN sugeruje, że PiS może unieważnić wynik wyborów

Dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska (fot. arch. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński)

Żadna władza nie zostawiała sobie furtki na to, co po wyborach w razie ewentualnej przegranej – powiedziała w programie informacyjnym „Fakty” dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. Prof. Stanisław Żerko zwrócił na Twitterze uwagę, że w ten sposób „dała do zrozumienia telewidzom, że PiS może unieważnić niekorzystny dla tej partii wynik wyborów”. Sejm zdecydował, że rozpoczęte w środę ostatnie posiedzenie zostanie przerwane, a dokończone zostanie po wyborach parlamentarnych.

Pracownica Biura Prasowego PO porównuje Kaczyńskiego do Hitlera

„Przerażające, jak trudno jest odróżnić słowa Jarosława Kaczyńskiego od Adolfa Hitlera” – napisała na Twitterze Beata Kurek, pracownica Biura...

zobacz więcej

– Nigdy wcześniej żaden Sejm i żadna władza nie zostawiały sobie furtki na to, co po wyborach, bo jeśli wynik wyborów będzie dla władzy niekorzystny, to wtedy władza będzie mogła zrobić wszystko z polską demokracją – powiedziała Kolenda-Zaleska.

„Red. Katarzyna Kolenda Zaleska na zakończenie swego materiału w »Faktach« dała do zrozumienia telewidzom, że PiS może unieważnić niekorzystny dla tej partii wynik wyborów 13 października. Nie chcę tego komentować” – napisał na Twitterze profesor Stanisław Żerko.

„I słusznie. Bo nic takiego nie dawałam do zrozumienia. Widocznie Pan Profesor ma takie obawy, mnie to nawet na myśl nie przyszło” – zareagowała na wpis Kolenda Zaleska.

Internauci jednak bardzo krytycznie zareagowali na słowa dziennikarki TVN.

„Żadna władza nie zostawiła sobie furtki na to, co po wyborach, w przypadku ewentualnej przegranej? Kaśka chyba zapomniała o wyborze sędziów TK »na zapas« przez PO-PSL” – napisał jeden z użytkowników. „Pani Redaktor, ma Pani świadomość, że Pani materiał to nie tylko obraz, ale i dźwięk?” – dodał inny.

„To mocno niebezpieczne, bo formują klimat do kwestionowania wyniku wyborów przez elektorat opozycji... a co za tym idzie delegitymizację demokratycznie wybranej władzy ... cyrk ma trwać” – czytamy.

źródło:

Zobacz więcej