RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Postać, która inspiruje”. 80. urodziny Batmana w Polsce

15 września po raz pierwszy w Polsce odbędą się urodziny Batmana (fot. Jack Taylor/Getty Images)

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się urodziny Batmana. Organizatorzy chcieli w ten sposób uczcić pojawienie się postaci w komiksie. Na Dworcu Centralnym będzie można wcielić się w superbohaterów, sprawdzić swoją wiedzę o człowieku nietoperzu, a także odwiedzić Gotham City.

Batman skończył 80 lat. Za kilka miesięcy nowa historia w kinach

Batman wciąż jest jednym z najpopularniejszych superbohaterów na świecie, choć w zasadzie od początku jest archetypem antybohatera – powiedział...

zobacz więcej

– Chodzi o przypomnienie tej legendarnej postaci. Dla wielu osób stanowi on inspirację, motywację do samorealizacji – wyjaśnia w rozmowie z portalem tvp.info Michał Chudoliński, autor bloga „Gotham w deszczu”.

Urodziny rozpoczną się o godz. 10 na Dworcu centralnym w Warszawie. Uczestnicy będą mogli obejrzeć grotę Batmana, pojazdy i odwiedzić niepowtarzalne Gotham City. W Warszawie i Łodzi jest też zaplanowana gra miejska. Będą niespodzianki i nagrody.

– Od czasu pojawienia się komiksu człowiek-nietoperz stał się jedną z najbardziej lubianych i rozpoznawanych postaci fikcyjnych na świecie – dodaje Michał Chudoliński.

Pierwszy komiks z okładką z bohaterem w czarnej masce i logo nietoperza na piersi pojawił się w serii „Detective Comics” z numerem 27 i datą: maj 1939 r. Na świecie Batman Day obchodzony jest od pięciu lat.

źródło:
Zobacz więcej