RAPORT

Pogarda

Lichocka: Sprawa niemieckich reparacji pokazuje, kto służy interesom Polski i Polaków

Joanna Lichocka skomentowała kwestię reparacji wojennych dla Polski (fot. Hulton-Deutsch Collection/CORBIS/Corbis/Getty Images)
Joanna Lichocka skomentowała kwestię reparacji wojennych dla Polski (fot. Hulton-Deutsch Collection/CORBIS/Corbis/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Natychmiast odezwała się pani Kidawa-Błońska i inni politycy Platformy, którzy także mówią, że żadnych reparacji niemieckich nie należy żądać i że sprawy w ogóle nie ma – powiedziała w Polskim Radiu Joanna Lichocka. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości stwierdziła, że stosunek do tematu odszkodowań wojennych pokazuje wyraźnie, która partia broni polskich interesów.

Dziennikarz „Gazety Wyborczej”: Nie należą nam się reparacje wojenne. To idiotyzm

– Należy to nazwać schizofrenią. To jest moim zdaniem skrajny idiotyzm, który uprawia w stosunkach z Niemcami rząd PiS-u od czterech lat twierdząc,...

zobacz więcej

Posłanka odniosła się w ten sposób do wyników sondażu, w którym 58 proc. Polaków zadeklarowało, że oczekuje zajęcia się przez rząd tą sprawą.

Kandydatka do Sejmu z okręgu sieradzkiego zwróciła uwagę, że przy okazji sprawy reparacji od razu odezwała się strefa wpływów niemieckich w naszym kraju. Chodzi o polskojęzyczną prasę, należącą do niemieckiego koncernu wydawniczego, która wystąpiła przeciw podnoszeniu kwestii polskich roszczeń.

– To świetny temat do pokazania, gdzie jest środowisko, które występuje w interesie Polski i Polaków poszkodowanych barbarzyństwem niemieckim w czasie drugiej wojny światowej, a gdzie jest ekipa, która reprezentuje interesy niesłużące podniesieniu podmiotowości i interesów Polski – powiedziała Lichocka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej