Raport

Epidemia koronawirusa

Przekręt na transferze z czołowego klubu? Dwie osoby zatrzymane

Aleksandar Mitrović przeszedł z Anderlechtu do NUFC za 13 mln funtów (fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND)

Belgijska policja prowadząca dochodzenie w sprawie oszustwa związanego z transferem serbskiego napastnika Aleksandra Mitrovicia z Anderlechtu Bruksela do Newcastle United dokonała nalotów w siedmiu miejscach Belgii, Monako i Londynie. Zatrzymano dwie osoby, w tym agenta piłkarza.

Miliony euro za Polaka. Stępiński zmienił klub

Mariusz Stępiński został piłkarzem klubu włoskiej ekstraklasy Hellas Werona. Ostatniego dnia okienka transferowego podpisał pięcioletni kontrakt....

zobacz więcej

Chodzi o transakcję z 2015 r., gdy Serb przeszedł z Anderlechtu Bruksela do Newcastle za około 13 mln funtów i właśnie ten transfer jest pod lupą. Badane jest, czy doszło do potencjalnego prania brudnych pieniędzy.

Mitrović spędził w Newcastle niecałe trzy sezony, zanim przeniósł się do Fulham w 2018 r., najpierw na zasadzie wypożyczenia, potem został wykupiony za co najmniej 22 mln funtów.

Funkcjonariusze przeszukali centrum szkoleniowe Anderlechtu Bruksela, a także siedzibę belgijskiej federacji piłkarskiej i biura firmy One Goal Management, która specjalizuje się w transferach.

Kryminalna afera przysparza nieszczęść Anderlechtowi na boisku. 34-krotni mistrzowie Belgii plasują się dopiero na 13. pozycji w lidze, z zaledwie jednym zwycięstwem w pierwszych sześciu meczach w tym sezonie.


źródło:
Zobacz więcej