Patryk Jaki: Przyszły parlament będzie miejscem starcia cywilizacji

„W przyszłym parlamencie są potrzebni ludzie odważni, którzy będą w stanie walczyć w tej wojnie cywilizacji” (fot. PAP/Leszek Szymański)

Przyszły parlament będzie miejscem starcia cywilizacji – powiedział w Szczecinie Patryk Jaki. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął tam akcję „7 zobowiązań Nowego Pokolenia w Polityce”. Udzielił też poparcia kandydującemu z listy PiS radnemu miejskiemu Dariuszowi Mateckiemu.

Krzyki w europarlamencie. „Gdzie są te równe standardy?”

– Czy może pan wytłumaczyć, dlaczego mniej polityczny jest system, gdzie politycy wskazują sędziów, a bardziej polityczny jest system, gdzie...

zobacz więcej

– Zjednoczona Prawica jest kilka długości przed Koalicją Obywatelską, jeżeli chodzi o konkretne zapisy programu. Widać, że „hattrick Kaczyńskiego” jest świetną propozycją, która trafia do Polaków – powiedział Jaki.

Według niego „przyszły parlament będzie miejscem starcia cywilizacji”.

– Napiera do nas taka lewacka ideologia z Zachodu. Jestem przekonany, że w przyszłym parlamencie, bez względu na to, jaki będzie wynik wyborów, będzie jeszcze większa presja na atakowanie tradycyjnych wartości patriotycznych, chrześcijańskich – stwierdził europoseł.

W jego ocenie „bardzo ważne jest”, aby w przyszłym parlamencie „znalazły się osoby, które nie będą bały się o tym mówić”.

Jaki powiedział, że przyjechał do Szczecina, aby zachęcić mieszkańców regionu do oddania głosu w wyborach parlamentarnych na Zjednoczoną Prawicę. Udzielił też poparcia startującemu z 15. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości radnemu miejskiemu Dariuszowi Mateckiemu.

„Jedyne, co łączy KE, to chęć posiadania władzy. Polacy to dostrzegają”

Koalicja Europejska nie ma wspólnego programu. Jedyne co ich łączy, to chęć posiadania władzy jako celu samego w sobie. Cieszę się, że Polacy...

zobacz więcej

– W przyszłym parlamencie są potrzebni ludzie odważni, którzy będą w stanie walczyć w tej wojnie cywilizacji, będą w stanie bronić tej tradycyjnej Polski, tych naszych tradycyjnych wartości. Dariusz Matecki – jestem przekonany – taką osobą będzie – zapewnił Jaki.

Dodał, że Matecki zgodził się podpisać deklarację „Nowego Pokolenia w Polityce”.

Deklaracja to siedem zobowiązań, których podpisanie Jaki zaproponował kandydatom do parlamentu. „Jeśli kandydat udowodni, że jest w swojej deklaracji wiarygodny i wcześniej aktywnie działał w tych sprawach, to będę go popierał we wszystkich swoich mediach społecznościowych” – napisał na swoim profilu facebookowym.

Kandydaci mają zadeklarować, że będą bronić rodziny i głosować „przeciwko wdrażaniu ideologii LGBT”, nigdy nie zagłosują „za roszczeniami żydowskimi – 447”, zawsze będą głosować za zaostrzeniem kar dla przestępców, a także przeciwko „przywróceniu przywilejów SB”, nigdy nie zagłosują za podwyższeniem podatków, będą natomiast zawsze przeciwni „przyjmowaniu nielegalnych migrantów”. Jeden z punktów brzmi: „będę miał dyżury dla ludzi również w internecie”.

– Z wielką radością podpisałem się pod deklaracją, pod siedmioma punktami młodego pokolenia i deklaruję po prostu ciężką pracę. Jeśli dostanę się do Sejmu, to będę tak ciężko pracować, jak dotychczas w radzie miasta, gdzie jestem w tej chwili autorem prawie połowy interpelacji, zapytań i wszystkich interwencji całej rady miasta – powiedział Matecki.

Jaki poinformował, że spłynęło do niego ok. 100 zgłoszeń kandydatów, którzy chcieliby podpisać deklarację. – Zobaczę, kto jest wiarygodny, kogo będę mógł osobiście wesprzeć w kampanii – powiedział europoseł.

źródło:

Zobacz więcej