Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Oskarżał PiS o wykorzystywanie służb w kampanii. Sąd: Neumann musi sprostować

Neumann fałszywie oskarżył Prawo i Sprawiedliwość – orzekł sąd (fot. arch.PAP/Piotr Nowak)

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał szefowi klubu parlamentarnego PO-KO Sławomirowi Neumanowi opublikowanie sprostowania. Neumann oskarżał Prawo i Sprawiedliwość o wykorzystywanie organów ścigania w kampanii wyborczej.

Neumann: Zagłosowałbym na Gawłowskiego

– Gdybym mieszkał w Koszalinie, to bym na niego zagłosował – powiedział w RMF FM przewodniczący klubu parlamentarnego PO. Sławomir Neumann...

zobacz więcej

„W dniu 4 września 2019 r. w wywiadzie dla portalu wyborcza.pl podałem nieprawdziwe informacje, jakoby sztab wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, tudzież jego szef, zlecał organom ścigania zatrzymania osób i tworzenie fikcyjnych podstaw działań tych organów, jak również, że KW Prawo i Sprawiedliwość używa w kampanii wyborczej służb specjalnych i prokuratury, powierzając im konkretne zadania. Sławomir Neumann” – tak ma brzmieć sprostowanie, którego publikację nakazał szefowi KP PO-KO sąd.

Jak czytamy w orzeczeniu, parlamentarzysta PO musi opublikować sprostowanie w ciągu 24 godz. od uprawomocnienia się postanowienia (co, o ile Neumann się nie odwoła, nastąpi w 24 godz. od jego wydania) na portalu wyborcza.pl.

Musi być ono publikowane nieprzerwanie przez 24 godz. i widoczne w całości dla każdego, kto będzie korzystał w tym czasie z portalu wyborcza.pl.

źródło:
Zobacz więcej