RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Jesteśmy w stanie utworzyć rząd z każdym, kto spełni dużo naszych postulatów”

Poseł Marek Jakubiak z Federacji dla Rzeczypospolitej w programie „Kwadrans polityczny” TVP1 stwierdził, że Konfederacja jest w stanie utworzyć rząd z Platformą Obywatelską, aby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. W rozmowie z portalem tvp.info wypowiedź Jakubiaka skomentował jeden z liderów Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke. – Jesteśmy w stanie utworzyć rząd z każdym, kto spełni dużo naszych postulatów. Zawrzemy koalicję z tym, kto więcej nam obieca – powiedział lider partii KORWiN.

Jakubiak: Konfederacja jest w stanie utworzyć wspólny rząd z Platformą

Konfederacja jest w stanie utworzyć wspólny rząd z Platformą – powiedział w poniedziałek w programie „Kwadrans polityczny” Marek Jakubiak...

zobacz więcej

Jakubiak, który do niedawna sam był związany z Konfederacją, w TVP1 mówił, że PO może utworzyć wspólny rząd z Kukizem, PSL, Lewicą i Konfederacją, która ma szanse na wprowadzenie do Sejmu kilku posłów. Polityk na stwierdzenie, że są to ideowo dwie różne Polski, odparł, że „dla interesu się wszystko zrobi”.

Prezes partii KORWiN przekonywał, że kluczowe dla zawarcia koalicji byłyby kwestie programowe.

– Mamy całą kupę rzeczy, które trzeba w Polsce naprawić. Sądownictwo, edukację, służbę zdrowia; zobaczymy, kto co nam obieca – stwierdził w rozmowie z nami Korwin-Mikke.

Czy koalicja z PO jest możliwa? – Koalicja z każdym jest możliwa, bo nie ma żadnej różnicy między PO, PiS, SLD i PSL. Jest to jedna banda, która dba tylko o koryto. Podejrzewam, że gdyby była taka sytuacja, że będziemy języczkiem u wagi, to prędzej PiS zawrze koalicję z PO niż z nami – mówił były eurodeputowany.

źródło:
Zobacz więcej