RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wszedł do pralni, wymierzył i zastrzelił kobietę. Policja prowadzi obławę

Policja sprawdza, jakim samochodem mógł odjechać z pralni sprawca zabójstwa (fot. PAP/Lech Muszyński )

26-latek podejrzewany o zabójstwo młodej kobiety w Gorzowie Wlkp. został zastrzelony przez niemiecką policję niedaleko Berlina – przekazał w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Policjanci prowadzili obławę na mężczyznę po tym, jak wczesnym popołudniem zastrzelił 26-letnią kobietę w jednej z pralni przemysłowych w Gorzowie Wielkopolskim.

Strzelał z wiatrówki. Pociski trafiały w plac zabaw

Policjanci dostali informację, że z dachu kamienicy ktoś strzela w stronę placu zabaw. – Alarmował rodzic, który przebywał tam z dzieckiem – mówi...

zobacz więcej

Rzecznik policji poinformował, że strona polska czeka teraz na oficjalne stanowisko niemieckich funkcjonariuszy w tej sprawie.

– Z przekazanych nam nieoficjalnie informacji wynika, że mężczyzna został zatrzymany do kontroli na drodze i kiedy wysiadał z auta, sięgnął po broń. Wówczas jeden z niemieckich funkcjonariuszy strzelił do niego. W wyniku postrzału 26-latek zmarł. Na razie nie znamy dokładnych okoliczności tego zdarzenia – powiedział Maludy.

26-letni gorzowianin Paweł R. był poszukiwany od kilku godzin w związku z zabójstwem młodej kobiety, do którego doszło w środę krótko przed godz. 13 w jednej pralni w Gorzowie Wlkp. 26-letnia obywatelka Ukrainy została zastrzelona.

Krótko potem ruszyła obława za sprawcą. Informacja o niej została również przekazana niemieckiej policji.

Chował broń, strzelił koledze w głowę. Tragedia na polowaniu

Do tragedii doszło w Wólce Jagielczyńskiej w woj. łódzkim. Kiedy po zakończeniu polowania jeden z myśliwych chował broń do samochodu, ta...

zobacz więcej

Według wstępnych ustaleń śledczych sprawca znał kobietę i działał z zamiarem pozbawienia jej życia. Mimo starań medyków kobiety nie udało się uratować.

Z relacji świadków wynika, że sprawca wszedł, wymierzył z pistoletu i strzelił w jedną z pracownic, a następnie uciekł.

Na miejscu zbrodni trwają oględziny z udziałem prokuratora, ekspertów z laboratorium kryminalistycznego oraz śledczych. Prowadzone są również czynności procesowe z udziałem świadków zdarzenia, które są wykonywane pod opieką policyjnego psychologa.

źródło:

Zobacz więcej