Zięć posłanki PO otrzymał z budżetu państwa 100 tys. zł. „To zgodne z regulaminem”

Od początku kadencji posłanka PO Bożena Kamińska wynajmuje służbowe mieszkanie w Warszawie. Co miesiąc otrzymuje z Sejmu ryczałt na ten cel. Lokal wynajmuje od swojego zięcia – poinformowało TVP Info. Kosztowało to dotychczas ok. 100 tys. zł. Posłanka twierdzi, że jej działania są zgodne z prawem.

„Weźcie klikajcie, rozruszaj trochę towarzystwo”. Jak żona Brejzy hejt ustawiała

„Na mnie też możecie liczyć (…) jak się angażuję, to cała. Kurde super” – mówiła w rozmowie z działaczem z Inowrocławia Aleksandra Brejza. Portal...

zobacz więcej

– Wynajmuję mieszkanie poza Domem Poselskim zgodnie z regulaminem Kancelarii Sejmu i zgodnie z prawem. Nie mam więcej nic do dodania – oświadczyła Kamińska podczas konferencji prasowej w Sejmie. Posłanka poinformowała, że lokal nie jest jej własnością i że może go wynajmować „od kogo uważa za stosowne”.

Kamińska nie chciała potwierdzić, czy wynajmujący lokal jest członkiem jej rodziny, powołując się na brak upoważnienia do ujawnienia, jak twierdziła, danych wrażliwych.

Pytana, czy gdyby okazało się jednak, że chodzi o rodzinę, uznałaby taki wynajem za kontrowersyjny, odparła, że „nie uważa za kontrowersyjne tego, co jest zgodne z prawem”.

Kilka tygodni wcześniej posłowie opozycji zarzucali 19-letniemu synowi byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, że mieszka z ojcem w przysługującym mu, zgodnie z prawem, mieszkaniu służbowym. Ten fakt nie wiązał się z żadnymi dodatkowymi wydatkami budżetu państwa.

źródło:
Zobacz więcej