Sobolewski: Czy opozycja jest przeciwko, żeby najmniej zarabiający zarabiali lepiej?

– Pytamy się opozycji, która protestuje, czy jest przeciwko temu, żeby najmniej zarabiający zarabiali lepiej? Czy jest przeciwko temu, żeby ludzie otrzymywali godziwe wynagrodzenie za pracę? – mówił w „Kwadransie politycznym” Krzysztof Sobolewski. Szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości odpowiadał na zarzuty opozycji dotyczące podwyższenia płacy minimalnej.

Emilewicz: Wzrost płacy minimalnej wyrówna szanse najmniej zarabiających

Zwiększenie płacy minimalnej to wyrównanie szans dla najmniej zarabiających, może to być bodziec dla przedsiębiorców do szukania efektywnościowych...

zobacz więcej

Sobolewski podkreślił w TVP, że zanim jakieś propozycje padną, zawsze są skonsultowane ze specjalistami i dokładnie policzone. Zapewnił, że tak samo było w przypadku płacy minimalnej.

– Zapowiadamy podwyższenie płacy minimalnej. I pytamy się w takim razie opozycji, skoro tak protestuje, czy jest przeciwko temu, żeby najmniej zarabiający zarabiali lepiej? Czy jest przeciwko temu, żeby ludzie otrzymywali godziwe wynagrodzenie za pracę? – pytał szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

Podkreślił, że za dobrą pracę należy się godziwe wynagrodzeni. – Należy skończyć z systemem postkolonialnym, w którym uważano, że jedynym polskim argumentem zachęcającym do inwestowania jest tania siła robocza. Czas rozpocząć etap Polski dobrobytu – powiedział.

Pytany o zmiany w ZUS-ie ocenił, że nakręcono propagandę straszenia przedsiębiorców. – Będzie ZUS liczony od dochodu, ale dla małych przedsiębiorców. W przypadku dużych przedsiębiorców niż się nie zmienia – powiedział i zapowiedział, że szczegóły zostaną przedstawione najpóźniej w przyszłym tygodniu. Przypomniał, że w sobotę w Łodzi odbędzie się pierwsza konwencja tematyczna; będzie dotyczyć spraw społecznych. – W centrum będzie rodzina – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej