RAPORT

Pogarda

Płażyński: Trzaskowski i Gronkiewicz-Waltz doprowadzili do skażenia Wisły

Najnowsze

Popularne

Prezydenci stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie z Rafałem Trzaskowskim doprowadzili do skażenia Wisły – powiedział w środę przewodniczący klubu radnych PiS w Gdańsku Kacper Płażyński. Dodał, że „nie chce rozstrzygać, kto jest w tym przypadku bardziej winny”.

Sanepid: Należy unikać kontaktu z wodą z Wisły i z Zatoki Gdańskiej

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od Stogów do Mikoszewa....

zobacz więcej

– To skażenie, już jak wiemy z doniesień medialnych, dotarło również do zatoki bałtyckiej, co potwierdzają badania epidemiologiczne – powiedział Płażyński.

Według Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, w próbce z kąpieliska na Stogach w Gdańsku wykryto przekroczenie norm ilości bakterii Escherichia coli. W związku z tym PPWIS zaapelował o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz z wodami Zatoki Gdańskiej – w celach rekreacyjnych oraz socjalno-bytowych – od miejscowości Stogi do miejscowości Mikoszewo.

Gdański radny PiS zwrócił też uwagę na bierną postawę środowisk ekologicznych w tej sprawie, przypominając przy okazji o ostatnich wydarzeniach w Gdańsku.

Spurek sugerowała, że strzelano do działaczy Greenpeace. Teraz kuriozalnie się tłumaczy

Europosłanka Wiosny Sylwia Spurek zasugerowała, że Straż Graniczna użyła automatycznej broni palnej przeciwko aktywistom Greenpeace, którzy...

zobacz więcej

W poniedziałek wieczorem grupa aktywistów Greenpeace blokowała w porcie statek z transportem węgla z Mozambiku, chcąc zwrócić uwagę na „pilną potrzebę działań na rzecz ochrony klimatu i konieczność odejścia od węgla do 2030 r.”. We wtorek, w związku z zajściem, wpłynęły do prokuratury akta sprawy dotyczącej dwojga obcokrajowców z Greenpeace, zatrzymanych przez Morski Oddział Straży Granicznej.

– Dla nas to jest rzecz, oczywiście, niezrozumiała – skomentował Płażyński działania ekologów. Na środowej konferencji prasowej podziękował służbom i Straży Granicznej za profesjonalne działanie w kontekście – jak powiedział – „wybryków niektórych aktywistów, którzy nazywają siebie aktywistami ekologicznymi”.

Dodał, że „politycy PO zamiast skupić się na poważnych, prawdziwych działaniach, biorą udział w kolejnej awanturze”. – Tym razem atakują służby państwowe za to, że w sposób zgodny z prawem odpowiednio reagują na niebezpieczeństwa – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej