RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Papież zajął stanowisko w sprawie akcji „Polska pod Krzyżem”

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej wyraził poparcie dla akcji ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem”. Wezwał Polaków, by modlili się o zwycięstwo dobra nad złem.

Bp Mering o akcji „Polska pod krzyżem”: musimy zacząć od nawracania własnych serc

– Jeżeli chcemy doprowadzić w naszym kraju do polepszenia sytuacji, tej osobistej i tej społecznej, to musimy zacząć od nawracania własnych serc;...

zobacz więcej

W trakcie audiencji na placu św. Piotra papież zwrócił się m.in. do polskich pielgrzymów. – W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W waszym kraju będzie też dniem inicjatywy ewangelizacyjnej nazwanej „Polska pod Krzyżem” – przypomniał.

– Uczestnicząc w licznych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych, trwajcie wraz z Maryją, Matką Bolesną u stóp Krzyża Jej Syna; proście o potrzebne łaski dla was, waszych rodzin i dla waszej ojczyzny. Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka – powiedział Franciszek.

Akcja „Polska pod Krzyżem” odbędzie się na Lotnisku Włocławek-Kruszyn. Rozpocznie się w sobotę. Uczestnicy będą przyjmowani na plac od godziny 9:00. Wydarzenie zakończy się w niedzielę nad ranem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej