Sprawa pobitych Izraelczyków. Policja zatrzymała dwóch cudzoziemców

Według śledczych, Izraelczycy zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn, z których jeden wykrzykiwał, że jest Palestyńczykiem (fot. Shutterstock/FOTOKITA)

Policja i prokuratura ustaliły osoby mające bezpośredni związek z pobiciem studentów z Izraela – poinformowała w środę stołeczna policja. Jest wśród nich osoba pochodzenia palestyńskiego przebywająca w jednym z krajów Beneluksu. Zatrzymano dwóch Holendrów pochodzenia ormiańskiego.

MSZ o pobiciu izraelskich studentów przez cudzoziemców: Stanowczo sprzeciwiamy się przemocy

Sprawa pobicia obywateli Izraela przez obcokrajowców na terytorium Polski jest wyjaśniana przez policję. MSZ zdecydowanie potępia akty agresji...

zobacz więcej

Jak przekazał rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak, dalsze działania w tej sprawie będą prowadzone w ramach współpracy międzynarodowej.

Do ataku na studentów doszło w sobotę około godz. 5 przy ul. Twardej. Czterech obywateli Izraela zostało zaatakowanych, gdy wyszli z klubu i czekali na przyjazd zamówionego pojazdu.

Według śledczych, zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn, z których jeden wykrzykiwał, że jest Palestyńczykiem, a agresja wobec pokrzywdzonych była spowodowana ich przynależnością narodową.

źródło:

Zobacz więcej