Chciał polecieć do USA. Udawał staruszka na wózku inwalidzkim

Mimo charakteryzacji, mężczyzna nie wyglądał na tyle lat, ile podawał (fot. Central Industrial Security Force - CISF)

Na lotnisku w New Delhi został zatrzymany 32-letni mężczyzna, który udawał staruszka na wózku inwalidzkim. Mężczyzna miał zamiar polecieć do Nowego Yorku, jednak przez czujne służby na lotnisku, jego plan się nie powiódł.

Pijany przy zatrzymaniu schował się w pudle po telewizorze

Policjanci zatrzymali 35-latka, który schował się przed nimi w pudle po 48-calowym telewizorze plazmowym. Mężczyzna od lipca ukrywał się przed...

zobacz więcej

Na lotnisku im. Indiry Gandhi w New Delhi doszło do niecodziennej sytuacji. 32-letni mężczyzna próbował polecieć do USA jako starszy mężczyzna na wózku inwalidzkim. Pasażer ubrany był w białą tunikę, spodnie, biały turban. Jako kamuflaż posłużyła również m.in. biała broda i duże okulary.

– Zachowywał się jakby był bardzo stary – powiedział w rozmowie z CNN Shrikant Kishore, starszy urzędnik z Centralnych Sił Bezpieczeństwa Przemysłowego, które odpowiadają za bezpieczeństwo na indyjskich lotniskach.

Kishore oświadczył, że jeden z pracowników portu poprosił „starszego” mężczyznę, żeby wstał z wózka, on jednak oznajmił, że nie może. Został wówczas poproszony, żeby wstał podpierając się, niechętnie, ale polecenie wykonał.

Wtedy oficer zwrócił uwagę, że białe włosy i broda pasażera są przy nasadzie ciemnego koloru.

Mężczyzna został poproszony o paszport. Przekazał służbom dokument, z którego wynikało, że urodził się w 1938 r.


Kishore przyznał, że mężczyzna nie wyglądał na tyle lat, ponieważ jego skóra nie była pomarszczona.

źródło:
Zobacz więcej