Raport

Epidemia koronawirusa

Michael Jordan wspiera ofiary huraganu Dorian. Przekazał milion dolarów

Jordan nie pierwszy raz wspiera akcję charytatywną (fot. Carolyn Van Houten/The Washington Post/Getty Images)

Legendarny koszykarz Michael Jordan przekazał milion dolarów organizacjom humanitarnym, które niosą pomoc ofiarom huraganu Dorian na Bahamach. Były zawodnik Chicago Bulls ma posiadłość na tym archipelagu.

„Woda sięgała do brody”. Niewidomy ojciec uratował niepełnosprawnego syna [WIDEO]

Światło dzienne ujrzała właśnie jedna z historii ludzi, którym udało się przetrwać uderzenie huraganu Dorian na Bahamach. Jednym z ocalałych jest...

zobacz więcej

– Jestem zdruzgotany, widząc zniszczenia dokonane przez huragan. Mieszkańcy Bahamów są jednak silni i wytrwali. Mam nadzieję, że ta darowizna pomoże im się podnieść – powiedział 56-letni Jordan.

To nie pierwszy raz, gdy sześciokrotny mistrz ligi NBA z Chicago Bulls angażuje się w akcję charytatywną. W listopadzie 2018 roku przekazał 2 mln dolarów ofiarom huraganu Florence, który spustoszył Karolinę Północną i Południową. Jordan jest związany z tym pierwszym stanem jako właściciel klubu NBA Charlotte Hornets.

Dorian spustoszył Bahamy na przełomie sierpnia i września. Żywioł spowodował olbrzymie powodzie. Uszkodzonych lub całkowicie zniszczonych zostało około 13 tys. domów. Władze potwierdziły śmierć 44 osób, ale obawiają się, że tragiczny bilans może być znacznie większy.

Pod koniec ubiegłego tygodnia huragan dotarł do Kanady, ale jego siła jest już znacznie mniejsza. Uderzenie żywiołu pozbawiło tam prądu 300 tys. osób.

źródło:

Zobacz więcej